Esiliiga avanädalal liidrite vastasseis

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga põhiturniiriga tehakse algust reede õhtul Sõmerul, ühtekokku toob esimene mängunädal endaga kaasa kolm vastasseisu.

Lääne-Virumaa Kossuliiga - Sõmeru
Esiliiga nädala keskses kohtumises võõrustab Sõmeru meeskond Ilves Transporti (foto: Ain Liiva)

R 08.12 19:00 Sõmeru – Ilves Transport
Reede õhtul on Sõmerus lahti rullumas tõeline maiuspala, sest mulluse hooaja pronksimeeskond Sõmeru võtab kodusaalis vastu valitseva esiliiga meistri Ilves Transpordi. Hetkel hoiavad meeskonnad enda käes esiliiga kaht kõrgeimat positsiooni.

Sõmeru meeskonnal ei jäänud palju puudu meistriliiga pääsme lunastamisest. Testturniiri hea minek andis neile esiliiga stardiks hea positsiooni, sest kaasa võeti neli võitu, millega hetkel ollakse liiga liider. Üks neist võitudest pärineb just Väike-Maarja meeskonna vastu – võõral väljakul võeti vastase skalp skooriga 84:81.

Ilves Transport on neljast mängust kogunud 3 võitu, seega tänase võidu korral on võimalik juhtpositsioon enda kätte haarata. Väike-Maarja pallurid on kahtlemata liiga suursoosikuks, kuid mullusega võrreldes on nende ülesanne kindlasti oluliselt raskem.

Tänase mängu võitjat on raske ennustada, aga koduseinad võiksid Sõmerule väikese eelise anda.

L 09.12 12:00 SK Aaspere – SK KNT
Laupäeval ootab esiliiga seni ainuke võiduta meeskond SK Aaspere külla SK KNT võistkonda. Aaspere meeskonna esmane eesmärk on võidelda play-off kohtade nimel, lihtne see ülesanne kindlasti olema ei saa. Äsja jäädi ilma ka ühest oma parimast mängijast, sest Uku Kams liitus meistriliigas palliva Kadrina Karude võistkonnaga.

SK KNT on kahel varasemal hooajal olnud väga heas hoos, sel aastal nii head minekut veel näidatud ei ole. Testturniirilt võeti kaasa 1 võit ja 2 kaotust, millega jagatakse 9 meeskonna seas 6.-8. kohta. Kahel aastal järjest finaalis mänginud kundalasi see tulemus kindlasti ei rahulda ning usutavasti hakkab positsioon turniiritabelis kiiresti paranema.

Aaspere meeskonnal selles kohtumises väga suurt võimalust olla ei tohiks, kuid Simuna Ivax on sel hooajal juba SK KNT haavatavust tõestanud. Seega, liiga kindlalt Kunda mängijad end mängule minnes kindlasti tunda ei saa.

L 09.12 15:00 Simuna Ivax – SK Vinni Tammed
Mängunädala lõpetab väga huvitav vastasseis, kui laupäeval kell 15 lähevad Simunas vastamisi kohalik Ivax ning SK Vinni Tammed. Ivaxi meeskond toetub suuresti paarile tegijale, kuid sellest hoolimata suudeti testturniiril üllatada SK KNT’d. 1 võidu ja 2 kaotusega jagatakse SK KNT ja Rakvere Tööriistamarketiga 6.-8. kohta.

Vinni Tammed alustas tagasituleku hooaega tagasihoidlikult, seejärel liitusid aga RSK Tarvas meeskonnast noormängijad Erik Kaasik ning Karl-Gustav Kello ning mängupilt ja tulemused muutusid märgatavalt. Neljast testturniiri mängust koguti 2 võitu ja 2 kaotust, mis annab hetkel neljanda koha.

Tegemist on võrdsete meeskondadega, otsest eelist kummalgi ei ole ning tuleb kahtlemata põnev mäng!