Cristo Kens

RLV Massive nokauteeris RSK Tarva ja edenes poolfinaali!

Meistriliiga veerandfinaalis šokeeris RLV Massive kodusaalis RSK Tarva meeskonda, nokauteerides mulluse meistri 92:71 ning edenes kahe mängu kokkuvõttes 23-punktilise paremusega poolfinaali!

Korduskohtumisele 2-punktilises eduseisus läinud RLV Massive asus 7:4 juhtima, kuid veerandaja keskpaigaks viigistas Tarvas seisu 11:11-le. Järgmise kolme minuti jooksul viskasid võõrustajad aga 10 vastuseta punkti, mille tulemusel avaveerand koguni 29:16 võideti. Teisel perioodil kontrollis kodumeeskond asjade käiku ning Rakvere meeskond vahet ühekohaliseks vähendada ei suutnud. Korraks kärises vahe juba 16-punktiliseks (45:29), poolajapausiks suutsid külalised vahe siiski veidike väiksemaks mängida – seis tablool 48:36.

Teise poolaja alguses tundus, et poolfinaali rong hakkab Tarva jaoks lõplikult ära sõitma, sest kodumeeskond juhtis parimal hetkel juba 19 punktiga (60:41; 66:47). Veerandaja lõpp kuulus aga taas külalistele, kes viimaseks veerandajaks kaotusseisu 70:58-le vähendasid. Lõplikud naelad lõi kodumeeskond RSK Tarva kirstu neljanda perioodi nelja minutiga, mil tehti 14:3 spurt ning kasvatati vahe 84:61 peale. Kohtumise lõpp oli vaid vormistamise küsimus ning lõpuvile tähistas kahe mängu kokkuvõttes RLV Massive 23-punktilist ülekaalu.

RLV Massive resultatiivseim oli 24 punktiga Cristo Kens. RSK Tarvast ei suutnud kaotusest päästa ka Renato Lindmets, kes viskas 28 punkti.

RLV Massive poolfinaali vastaseks on igipõline rivaal Väike-Maarja Päästekool, kes läheb medalimängudele vastu põhiturniiri võitjana. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega ehk Päästekooli meeskonna koduväljakul.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.