Simuna Ivax

EELVAADE: kas esiliiga eelmiste hooaegade valitseja Ilves Transport langeb sel korral juba veerandfinaalis Simuna Ivaxi käe läbi?

Esiliiga veerandfinaalide avapaugu teevad täna õhtul kaks Väike-Maarja valla meeskonda, kui kell 19:15 astuvad väljakule põhiturniiri 3. meeskond Simuna Ivax ning 6. asetusega Ilves Transport.

Kahe meeskonna hooaeg on kulgenud erinevat radapidi – Simuna Ivax lõpetas avaringi 3 võidu ja 8 kaotusega, kuid teises ringis nopiti Simuna Spordiklubi meeskonnast liitunud täienduste abil 9 võitu ning vaid 1 kaotust. Viimase kahe hooaja esiliiga meister Ilves Transport võitis esimeses ringis 6 ja teises ringis 5 mängu ning lõpetas 11 võidu ja 9 kaotusega. Seejuures kaotati põhiturniiril viimased neli mängu.

Põhiturniiril jäid meeskondade omavahelised mängud 1:1 viiki – detsembris suutis Ilves Transport kodusaalis oma paremuse maksma panna skooriga 74:67, põhiturniiri lõpus põrmustas Ivax koduseinte toel Väike-Maarja meeskonna aga koguni 99:64.

Erkki Sillamaa ja Helari Sirelpuu
Erkki Sillamaa (palliga) ja Helari Sirelpuu liitusid Simuna Ivaxiga teises ringis (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri teise ringi parima saldoga läbinud Simuna meeskonna edu taga on kolme mängija lisandumine – meistriliigas play-off mängudelt välja jäänud Simuna Spordiklubist liitusid meeskonnaga Erkki Sillamaa, Eerik Sillamaa ja Helari Sirelpuu.

Ilves Transport pidi seevastu aga suure osa hooajast läbi ajama ilma vigastatud liidri Rivo Tähesteta, kes taasliitus meeskonnaga alles põhiturniiri viimasteks voorudeks. Põhiturniiril ei ole meeskonnal abiks käinud ka tagaliinis asendamatu Sven Pugonen.

Ilves Transport
Sven Pugonen talvises karikafinaalis kaaslasi ergutamas (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri tulemuse põhjal võib selle seeria favoriidiks pidada Simuna Ivaxi meeskonda. Ilves Transpordi senisest hooajast ei tasu end siiski uinutada lasta – tegemist on siiski viimase kahe hooaja esiliiga meistriga ning play-off mänge silmas pidades kindlasti ka esiliiga kõige kogenuma meeskonnaga.

Seeria esimene kohtumine toimub juba täna õhtul kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones ning teistkordselt astutakse väljakule reedel, 5. aprillil kell 19:00 Simunas. Poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Sõmeru (2.) ja SK KNT (7.) veerandfinaali võitjaga.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.