Rakkele kodusaalis napp võit

SK Rakke ja Simuna Ivaxi vahelised vastasseisud on alati olnud väga pingelised ja emotsionaalsed. Erandiks ei olnud ka reedene Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste mäng, mille Rakke meeskond 68:67 enda kasuks kallutada suutis.

SK Rakke
SK Rakke meeskond võttis avamängus napi võidu

Mängu algus oli Rakke mängija Veiko Kabrali show – ta oli ainuke, kes kodumeeskonna ridades esimese 7 (!) minuti jooksul skoori teha suutis ning kodumeeskonna 10:7 juhtima viis. Veerandaja teises pooles ärkasid ka tiimikaaslased ning esimene periood Rakkele 23:16. Simuna Ivaxit hoidsid seejuures vee peal kaugvisked, mida juba esimese veerandajaga tabati 4 tükki.

Sama isukalt jätkasid Rakke mängijad ka teisel veerandajal ning veerandaja keskel näitas tabloo eduseisuks juba 34:21. Mehis Meltsa visatud 8 järjestikkust punkti kolme minuti jooksul tõid aga Ivaxi taas ohtlikusse löögikaugusesse – seisuks 34:29. Jõuvahekord püsis sellisena esimese poolaja lõpuni, puhkama mindi kodumeeskonna 38:33 eduseisul.

Pärast puhkepausi haaras initsiatiivi enda kätte Simuna meeskond, kes veerandaja keskpaigaks jõudis 45:45 viigini ning veel veidi vähem kui kaks minutit enne veerandaja lõppu juhtis 54:45. Skooritegemisega hätta jäänud Rakke suutis viimaseks perioodiks vahe siiski väiksemaks vähendada (55:51).

Simuna domineeris mängu ka viimase veerandaja alguses, kuid Rakke meeskond hakkas tasapisi järele võtma. Kodumeeskond pääses üle pika aja taas juhtima viis minutit enne kohtumise lõppu, kui meeskonna parimana 20 punkti toonud Mikk Altermanni vabaviske järel näitas tabloo 61:60 Rakkele. Eelviimasel minutil juhtis Rakke juba 68:62, kuid mängu viimasel minutil lasti vastastel visata 5 vastuseta punkti ning nii sulas vahe kordusmänguks vaid 1-punktiliseks.

Altermanni 20 punkti kõrval andsid suurima panuse SK Rakke võitu 19 punkti kogunud Veiko Kabral ja 17 punkti toonud Ergo Sildmets. Ka Simuna Ivaxil jõudis kahekohalise punktiskoorini 3 mängijat – Eerik Sillamaa 24, Germo Reimer 21 ning Mehis Meltsa 13 punkti. Ivaxi möödunud hooaja suurim skooritegija Erkki Sillamaa piirdus sel korral 4 punktiga ning tegi 5 viga.

Korduskohtumise peab vahele jätma Simuna Ivaxi mängija Priit Pohlak, kes vastasmängija jalaga löömise eest mängust eemaldati. Meeskondade teine kohtumine peab olema peetud hiljemalt 1. oktoobriks.

Selle paari võitja järgmise ringi vastane on Ilves Transport, kes oli kahes mängus parem SK KNT meeskonnast.