Ilves Transport alistas SK KNT ka teises mängus

Kundas kuuepunktilise edu kätte võidelnud Ilves Transport võitis SK KNT vastu kordusmängu 77:71 ning liikus kokkuvõttes 12-punktilise paremusega järgmisesse ringi.

Rivo Täheste
Rivo Täheste viskas meeskonna parimana 26 punkti (foto: Ain Liiva)

Väike-Maarja meeskond midagi juhuse hooleks ei jätnud ning haaras kohe algusest mänguohjad enda kätte. Neljaminutilise mängu järel näitas tabloo kodumeeskonna eduks 7:2 ning esimese veerandaja eelviimasel minutil oli seis jjba 18:9. Kundalaste kaks tabavat kaugviset tõid nad siiski mängu tagasi – teisele perioodile mindi vastu seisul 20:15. Teisel veerandajal pani aga Ilves Transport ühe käigu juurde ning kasvatas vahe kahekohaliseks. Roger Kaldaru kaugvise vähendas poolajaks SK KNT kaotusseisu 40:31-le.

Kuidas kundalased ka ei üritanud, ohtlikku kaugusesse jõuda neil ei õnnestunud. Nii kulgeski terve teine poolaeg esimese poolajaga samas võtmes. Põnevust tekkis mängu juurde alles kolm minutit enne lõppu, kui SK KNT 8:0 spurt vähendas vahe 72:68-le. Võidust jäi siiski veidi puudu ning kahe mängu kokkuvõttes pääses karikavõistluste järgmisesse ringi Ilves Transport.

Võitjate ridades oli suurepärases hoos 26 punkti visanud Rivo Täheste, kahekohalise punktiskoorini jõudis veel 3 mängijat – Marten Seepter lisas 12, Marek Suits 11 ning Ants Rouhijainen 10 punkti. SK KNT skoori eest hoolitsesid enim Roger Kaldaru ja Kert Vergi, kes viskasid vastavalt 18 ja 13 punkti. Väike-Maarja pallurid suutsid mõlemas kohtumises väga edukalt neutraliseerida Kunda meeskonna kõige suurema skoorimasina Sten Pobbuli – esimeses mängus temalt 5 ning teises kohtumises 7 punkti.

Järgmises ringis kohtub Ilves Transport SK Rakke – Simuna Ivax paari võitjaga. Meeskondade esimene omavaheline kohtumine lõppes SK Rakke napi 68:67 võiduga.

Karikavõistluste tabelit saab näha siit.