POOLFINAAL: RLV Massive – Väike-Maarja Päästekool

Meistriliiga play-off toob enda kaasa ka ülipõneva vastasseisu igipõliste rivaalide RLV Massive ja Väike-Maarja Päästekooli vahel. Seeria avalahing toimub teisipäeval 10. aprillil kell 19:15 Haljalas.

Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017 karikavõitja RLV Massive
Kas valitsev karikavõitja RLV Massive suudab finaali pääseda? (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega RLV Massive’i koduväljakul.

RLV Massive auhinnakapist leiab kaks meistrivõistluste pronksi ja kolm hõbedat – kahel korral vannuti finaalis alla nüüdsele poolfinaali vastasele Väike-Maarja Päästekoolile ning mullu Kadrina Karudele. Siiani on aga puudu see nii ihaldatud meistritiitel! Talvel tuldi Eesti Ööjooks Kossuliiga karikavõitjaks, kas nüüd suudetakse lõpuks teha ka kuldne duubel?

Väike-Maarja Päästekool on alates hooajast 2013/2014 võitnud kolm maakonna meistritiitlit, mullu tuli esimest korda medalita jääda, kui pronksiheitluses jäädi alla Virumaa PK meeskonnale.

RLV Massive on sel hooajal näidanud väga head minekut, lisaks karikavõidule võeti ka põhiturniiri võit. Lõplikuks saldoks jäi 11 võitu ja 3 kaotust, mis andis RSK Tarvas I meeskonna ees kõrgeima asetuse ja otsepääsu poolfinaali. Haljala meeskond on kõige paremini mehitatud tagaliinis, kuhu lisaks Aron Kuusikule, Cristo Kensile, Martin Otsale ja Silver Ramulile toodi täienduseks Tamsalu Los Toros/Karude eest Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigas palliv mitmekülgne Raiko Orumaa ning Tallinna Kalev/TLÜ II koosseisus Eesti korvpalli meistrivõistluste teises liigas osalenud Ken Kuber.

Artur Konontšuk
Kas mullu Kadrina Karud meistritiitlini aidanud Artur Konontšuk tuleb sel hooajal RLV Massive meeskonnale appi? (foto: Ain Liiva)

Ääremängijate osakond sai samuti väärt täiendust – Mattias Hundi, Sander Karro ja Roman Konontšuki kõrvale toodi Pärnu Sadama eest ka Alexela korvpalli meistriliigas tegusid tegev Eesti U18 koondise põhitegijaid Artur Konontšuk. Korvi all askeldab Marko Kostap, kes peab Joonas Vaino puudumisel hakkama saama vastaste pikkade ohjeldamisega.

Hooaja esimeses pooles kahvatult esinenud Väike-Maarja Päästekool on end põhiturniiri teises pooles taas leidma hakanud. Põhiturniiri saldoks jäi küll 7 võitu ja 7 kaotust ning 4. koht, kuid veerandfinaalis lülitati ülimalt enesekindlalt edasisest konkurentsist Simuna Spordiklubi meeskond. Avamängus pandi vastane selili koguni 51-punktilise ülekaaluga ning korduskohtumises võeti samuti kindel 100:86 võit. Neis kohtumistes mängis Päästekool sisuliselt esimest korda täies koosseisus ning tulemus näitab, et meeskonnal on sisu rohkem kui põhiturniiri tulemusest järeldada võiks. Kui mullu sai päästjate jaoks poolfinaalis saatuslikuks vigastustest tingitud lühike pink, siis vähemalt praegu seda muret meeskonnal ei ole.

Simuna vastu oli Väike-Maarja meeskonna edu aluseks ühtlane tegutsemine. Suurim skooritegija oli vigastusest taastunud Markus Laanemets, kes esimeses mängus kostitas vastast 27 punktiga. Tema kahe mängu keskmiseks kujunes 20. Rünnakul tegutsesid mõlemas mängus stabiilselt veel ka Rauno Tikko, Erik Raud, Taago Pikas, Georg Tambre, Veiko Simm ja Taavi Leinart. Lisaks eelmainitutele on meeskonnas kandev roll ka korvialustel mängijatel Ekke Lõhmusel ja Taavi Veevol ning tagaliinis Sander Klaanil ja Karel Kutseril. Ehk siis, 10-12 korraliku tasemega mängumeest, mis tähendab seda, et koosseisu hõreduse taha sel hooajal küll midagi jääda ei tohiks.

Selle hooaja omavaheliste mängude saldo on kindlalt 3:0 RLV Massive kasuks. Karikafinaalis võeti jõuga oma – võidunumbriteks kujunesid 73:59. Põhiturniiril kujunes jõudemonstratsioon veelgi võimsamaks, sest kodusaalis alistati vastane 110:67 ning võõrsil 102:74. Kui lisame siia juurde veel mullu kevadise poolfinaali, siis on viimase 12 kuu jooksul RLV Massive võitnud 5 viimast omavahelist kohtumist.

Põhiturniirile sarnaseid ühepoolseid mänge selles seerias kindlasti ei tule, kuid favoriit on endiselt RLV Massive. Nende kasuks räägib pikalt kokku mänginud ja väga ühtlane koosseis. Siiski, ka Väike-Maarja Päästekool andis veerandfinaaliga märku, et ka neid on vara maha kanda ning kindlasti soovitakse aastase vaheaja järel taas finaalis mängida.

Selle paari võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval finaalis ning kaotaja astub väljakule pronksiheitluses.