Metsik lõpuspurt viis Tarvase poolfinaali juhtima

Meistriliiga poolfinaal RSK Tarvas I meeskonna ja Kadrina Karude vahel sai väga põneva ning oodatult tasavägise alguse. Karud juhtisid veel paar minutit enne kohtumise lõppu 77:70, kuid suutsid alles jäänud ajaga visata vaid 1 punkti kodumeeskonna 13 vastu. Seeria avamängus seega magus 83:78 võit Tarvale.

RSK Tarvas I
RSK Tarvas asus veerandfinaali juhtima (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud mängus suutis Tarvas seitsmendaks minutiks 21:14 juhtima pääseda, kuid Karud vastasid 12:0 spurdiga. Vahepealsest kohmetusest üle saanud, haaras kodumeeskond teisel veerandajal taas ohjad. Kuue tabava kaugviske toel võideti teine periood 26:13 ning asuti poolajaks 47:39 eduseisu.

Kadrina meeskonna jaoks lõi teise poolaja eel ka väike häirekell, sest nii Madis Šumanov kui Raimond Tribuntsov olid selleks hetkeks teeninud juba 4 viga. Sellest hoolimata alustasid külalised teist kohtumise poolt hästi ning 14:2 vahespurdi toel pääseti omakorda 57:54 ette.

Kätte võidetud initsiatiivi suudeti edukalt hoida kuni 38. minutini, mil juhiti veel 77:70. Mihkel Kure ja Ander Talu vedamisel tegi kodumeeskond aga meeletu lõpuspurdi – viimase minuti alguses oli vahe vaid 1 punkt (79:78), kuid lõpus tõmbas pikema õlekõrre Tarvas ning asus kahe võiduni peetavat veerandfinaali juhtima.

Ühtlaselt tegutsenud Tarvase parimad olid Renato Lindmets 17, Ander Talu 14 ning Illimar Pilk 13 punktiga. Karude skoor lasus peamiselt kahel mehel – Allan Ehte viskas 28 ja viie veaga välja langenud Raimond Tribuntsov 25 punkti.

Seeria teine kohtumine toimub Kadrina Karude koduväljakul, täpne mänguaeg selgub lähipäevil. Selle paari võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval finaalis ning kaotaja astub väljakule pronksiheitluses.