POOLFINAAL: Ilves Transport – Sõmeru

Esiliiga poolfinaalide avalöök tehakse neljapäeval kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones, kui vastamisi lähevad põhiturniiri teine meeskond Ilves Transport ning äsja veerandfinaalis kahes mängus Vinni Tammed üle mänginud Sõmeru.

Sven Pugonen
Kas Sven Pugonen tuleb Ilves Transpordile play-offis appi? (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega Ilves Transpordi koduväljakul.

Mõlemad meeskonnad sisenesid Kossuliiga karusselile mullusel hooajal ja tegid seda väga edukalt – Ilves Transport on valitsev meister ning Sõmeru meeskond noppis eelmisel kevadel pronksised autasud. Käesoleval hooajal on koos Ekonet Eestiga “jageletud” põhiturniiri esimese kolme koha nimel ning alles viimases voorus selgus lõplik play-off asetus.

Ilves Transport mängib sel hooajal sama koosseisuga, kellega mullu kevadel tiitel võideti. Meeskonna liider ja suurim skooritegija on Rivo Täheste, kuid tegemist on väga ühtlase meeskonnaga, kellel on rotatsioonis umbes 10 mängijat. Kõige paremini on mehitatud meeskonna tagaliin, kus toimetavad Marek Suits, Marten Seepter, Ants Rouhijainen, Indrek Aksel, Rainer Teidla ja Taavi Eesalu. Meeskonna kõige kogenum tegija on Sven Pugonen, kuid tema sel hooajal meeskonnale väga palju abiks käinud ei ole. Korvialuses tsoonis on küll veidi hõredam mehitatus, kuid mängijad on korraliku klassiga – Raul Sinisalu, Tarvo Kruup, Olev Soolep, Andri Part ja Jaanus Valk. Meeskonna treenerina on üles antud Kristo Saage, saab näha, kas Tallinna Kalev/TLÜ mängumees omadele play-offis appi tulla saab.

Andri Metsaru
Kas Andri Metsaru suudab Sõmeru finaali vedada? (foto: Ain Liiva)

Sõmeru meeskonnast veerandfinaalide juures juba rääkisime – ka nende koosseis on sarnane Väike-Maarja meeskonna omaga, sest meeskonnas domineerivad tagamängijad. Kõige suurem skooritegija on Andri Metsaru, kes veerandfinaali esimeses mängus “paugutas” Vinni meeskonna korvi 51 punkti ning kahe mängu keskmiseks kujunes koguni 34. Veerandfinaalis näitasid rünnakul head minekut ka Argo Höövelson, Mikk Põdersalu, Asko Meiner ja Madis Kerge.

Meeskondade selle hooaja omavaheline saldo on 1:1. Kohe hooaja alguses näpistas Sõmeru võõrsil magusa 84:81 võidu. Pidurdamatus hoos oli taaskord Metsaru, kes viskas 36 punkti, Mikk Põdersalu lisas 19 punkti. Ilves Transpordi parimad olid toona Ants Rouhijainen 16, Olev Soolep 15 ning Indrek Aksel 14 punktiga.

Teise ringi kohtumises võttis Väike-Maarja meeskond 76:65 revanši. Rivo Täheste viskas võitjate parimana 20 punkti, Metsaru puudumisel kerkis Sõmeru suurimaks skooritegijaks Asko Meiner, kes viskas 21 punkti.

Meeskonnad kohtusid ka mullu just poolfinaalis – avakohtumises võttis Ilves Transport suure 89:65 võidu, teises kohtumises jagus põnevust viimaste hetkedeni, aga 73:70 võit ja finaalipääs kuulus taas Väike-Maarja meeskonnale.

Kahe võiduni toimuva seeria teine mäng toimub reedel 20. aprillil kell 19:00 Sõmeru Põhikooli võimlas. Poolfinaali võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval kell 14:00 algavas finaalis ning kaotaja astub väljakule kell 12:00 algavas pronksiheitluses.