Ilves Transport alustas poolfinaali kindla võiduga

Lääne-Virumaa Kossuliiga esimeses poolfinaalis alistas suurfavoriit Ilves Transport Sõmeru meeskonna 89:65. Seeria teine kohtumine peetakse järgmisel neljapäeval Sõmerul.

Kohtumine algas väga tasavägiselt – veel minut enne esimese veerandaja lõppu näitas tabloo kodumeeskonna eduseisuks vaid 16:15. Kaks järjestikkust tabamust kasvatasid Ilves Transpordi eduseisu puhkepausiks aga 21:15-le.

Sven Pugonen (Ilves Transport)
Sven Pugoneni 25 punkti viisid Ilves Transpordi poolfinaali juhtima (foto: Ain Liiva)

Teisel veerandaja alguses jäi Sõmeru kolmeks minutiks „kuivale“ ning Väike-Maarja meeskond läks oma teed, kasvatades edumaa 29:15-le. Poolajapausiks oli Ilves Transpordi eduseis juba 42:23.

Pärast pikemat puhkust jätkasid väikemaarjalased sealt, kus esimesel poolajal lõpetati ning üsna pea oli eduseis juba pea 30-punktiline (53:25). Vahe oleks ilmselt suuremakski kasvanud, kuid Kristjan Kruusimaa neli tabavat kaugviset hoidsid kaotusseisu stabiilsena. Viimast perioodi alustati seisult 72:42 ning kohtumise lõpp kuulus tulemuse vormistamisele.

Võitjate resultatiivseim oli Sven Pugonen 25 punktiga, Rivo Täheste lisas 15 punkti. Sõmeru skoori eest hoolitses enim Kristjan Kruusimaa 22 punktiga, Asko Meiner lisas 13 punkti.

Kristjan Kruusimaa
Kristjan Kruusimaa (foto: Ain Liiva)

Kui Sõmeru meeskond soovib kodus võidelda ja võidu peale mängida, vajavad nad oluliselt suuremat panust oma kahelt liidrilt Andri Metsarult ja Tarvo Seljamäelt, kes esimeses mängus panustasid kokku vaid 8 punktiga. Sõmerul puudus ka üks põhitegijaid Rainer Pastimäe, kelle lisandumine jõudu juurde tooks.

Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, kui Sõmeru peaks suutma seeria kodusaalis viigistada, peetakse kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk taas Väike-Maarjas.