POOLFINAAL: Ekonet Eesti – SK KNT

Laupäeval pannakse pall mängu esiliiga teises poolfinaalis, kui vastamisi lähevad põhiturniiri võitja Ekonet Eesti ning viimase kahe hooaja finalist SK KNT. Kohtumine algab Kadrina Spordikeskuses kell 15:00.

SK KNT
SK KNT mängijate rõõm pärast mullust poolfinaali Ekonet Eesti vastu (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega Ekonet Eesti koduväljakul.

Ekonet Eesti oli hooaja alguses üsna tagasihoidlikus hoos, kuid leidis põhiturniiri teises pooles üha parema mineku. Täna enda kindlale tegutsemisele ja vastaste ebaõnnele lõpetati põhiturniir lõpuks 13 võidu ja 3 kaotusega esikohal. SK KNT lõpetas põhiturniiri 5. kohal, kuid mängis veerandfinaalis kahel korral üle 4. asetusega Simuna Ivaxi ja pääses taas kohamängudele.

Ekoneti suurimaks skooritegijaks on kerkinud Andres Saukas ja Rainer Talpas, põhiraskust kannavad veel Raigo Pärs, Tristan Frederik Murumägi ja Mardo Mäeots. Sügavust lisavad meeskonnale kogenud Ivo Järvala, Alvar Värs, Rein Ilves ja Raivo Tribuntsov ning noorema generatsiooni tegijad Reio Mändla, Kaspar ja Kaarel Pomerants ning Aaron Kiik.

Kunda meeskonna liidriks on kerkinud Toomas Hain, kes veerandfinaalis viskas keskmiselt 17 punkti mängus ning on võistkonna jaoks korvi alla asendamatu lüli. Oma korraliku panuse Simuna alistamisse andsid ka Gert Press, Roger Kaldaru, Aleks Traumann ja Ilgar Kadõmov. Skoori tegid tegelikult enamik mängijaist, mis andis taas kinnitust sellest, et kundalaste näol on tegemist väga ühtlase meeskonnaga. Veerandfinaalis ei saanud meeskonda aidata vigastusest paranev Hendry Engelbrecht, kuid praeguseks on ka tema taas mänguvalmis.

Samad meeskonnad pusisid kõvasti ka mulluses play-offis, dramaatilise lõpplahenduse tulemusel pääses napilt finaali Kunda meeskond. Ekonet Eesti soovib mulluse allajäämise kindlasti revanšeerida, aga võitjat selles paaris ennustada võimalik ei ole. Hulja mängijatel baseeruv meeskond on küll sel hooajal kindlamat minekut näidanud, aga tibusid loetakse kevadel ning kõik algab nullist.

Kahe võiduni toimuva seeria teine mäng toimub laupäeval 21. aprillil kell 14:00 Kunda Spordikeskuses. Poolfinaali võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval kell 14:00 algavas finaalis ning kaotaja astub väljakule kell 12:00 algavas pronksiheitluses.