Päästekool pääses Ekoneti vastu ehmatusega

Esmaspäeval algas Kossuliiga testturniir, kui B-alagrupi kohtumises läksid Väike-Maarjas vastamisi Väike-Maarja Päästekool ja Ekonet Eesti. Paljude põhitegijateta kohtumisele tulnud Päästekool oli 6 mängijaga Ekoneti vastu tõsises hädas ning pääses lõpuks napi 85:80 võiduga.

Mikko Virkala
Väike-Maarja Päästekool oli Ekonet Eestiga tõsises hädas (foto: Ain Liiva)

Kohtumise algus ennustas ühepoolset mängu – kodumeeskond asus nelja minutiga koguni 13:0 juhtima. Rainer Talpase 9 punkti toel võttis aga Ekonet järele ning esimese veerandaja lõpuks näitas tabloo Päästekooli edunumbriteks 22:18. Teisel veerandajal püüdis Ekonet vastase kinni ning poolaja lõpuni vaheldus juhtiv pool pidevalt. Pikemale puhkepausile mindi 44:44 viigiseisul.

Teine poolaeg algas kohtumise algusega sarnase stsenaariumi järgi, kui Päästekooli 10:0 spurt viis nad juhtima 54:44 juhtima. Veel kolmanda veerandaja eelviimasel minutil juhtis Väike-Maarja meeskond 64:56, kuid Ekonet viskas lühikese ajaga 7 punkti ja vähendas viimaseks veerandajaks vahe 66:63-le.

Mängu viimane periood kujunes väga põnevaks ning Ekonet püsis tänu suurepärasele kaugvisketabavusele (kokku 14 kolmest) mängus. Veidi alla kahe minuti jäi mängida, kui Martin Murumägi tabav kaugvise tõi tabloole 77:77 viiginumbrid. Närvilistel lõpuhetkedel oli kodumeeskond siiski kindlam ning võttis magusa 85:80 võidu.

26 punktiga oli võitjate parim Sander Klaan, Taavi Veevo lisas 16 ning Karel Kutser 12 punkti. Ekoneti 80st punktist 67 jagunes kolme mängija vahel – Rainer Talpas 24, Tristan Frederik Murumägi 22 ja Martin Murumägi 21.