Andres Sõber

Päästekool andis Karudele õppetunni

Meistriliigas pidasid põneva heitluse Väike-Maarja Päästekool ning Kadrina Karud. Kohtumise lõpus maa-ala kaitsega näppu lõiganud Karud said valusa õppetunni, kaotades kohtumise 96:84.

Karud alustasid Allan Ehte vedamisel bravuurikalt ning võitsid esimese veerandaja 25:16. Teise perioodi alguses jõudis Päästekool kolme kaugviske toel 29:29 viigini, kuid poolaja lõpp kuulus taas külalistele, kes 54:46 eduseisu asusid.

Kolmandal veerandajal õnnestus kodumeeskonnal vahet vähendada, kuid Kadrina mängijad kontrollisid sündmuste käiku ning viimasele vaatusele mindi nende 70:67 eduseisul. Otsustava perioodi alguses viskasid Karud kuus vastuseta punkti, kuid seejärel anti ohjad käest. Andres Sõber kamandas hoolealused maa-alasse, millega lõigati näppu – Päästekool tegi 21:5 spurdi, mille tulemusel võeti lõpuks numbriliselt kindel võit.

Päästekooli ridades jõudis koguni kuus mängijat kahekohalise punktiskoorini, parimatena tõid Kristo Saage 21, Veiko Simm 18 ning Ekke Lõhmus 16 punkti. Karude skoori eest hoolitsesid peamiselt Allan Ehte ja Enes Kita, kes viskasid vastavalt 31 ja 22 punkti.

Päästekool on nüüd ainuke ühe kaotusega meeskond, Karud on sarnaselt 1JVBr ja RSK Tarvasele kirjas kaks kaotust, kuid rohkem mänge peetud.