RSK Tarvas

MILLINE MÄNG! RSK Tarvas 1-punktilise paremusega karikafinaalis!

Korvpallijumal oli täna Rakverest! RLV Massive meeskond eksis viimasel veerandajal koguni kaheksal vabaviskel, mis maksid lõpuks neile finaalipääsu – RSK Tarvas võitis korduskohtumise 75:60 ning pääses vaid 1-punktilise paremusega 30. detsembril toimuvasse finaali!

Avamängu 14 punktiga võitnud RLV Massive asus neljandaks minutiks 9:6 eduseisu, kuid Tarvas vastas 16:3 spurdiga ning võitis esimese veerandaja 22:12. Kodumeeskond oli hädas visketabavusega ning veerandaja keskel juhtisid külalised juba 35:18. Poolaja lõpuks RLV Massive siiski kosus ning vähendas pikaks puhkepausiks vahe 40:28-le ehk kahe mängu kokkuvõttes oli vahe vaid 2 punkti Haljala meeskonna kasuks.

Kolmandal veerandajal esimese poolaja vahe püsis – kord suutis RLV Massive vähendada vahe ühekohaliseks, siis Tarvas jälle eduseisu kahekohaliseks kasvatada. Viimase veerandaja eel oli kõik lahtine – Tarvas juhtis 57:47. Neljanda veerandaja esimestel minutitel suutis kodumeeskond kaotusseisu vaid seitsmele punktile vähendada (52:59), kuid Janis Vahteri 8 punkti viisid Rakvere meeskonna taas kaugemale.

Mängu viimastel minutitel oli RLV Massive’il suurepärane võimalus seeria enda kasuks kallutada ja neljandat aasta järjest finaali pääseda, kuid korvpallijumal oli täna Rakverest. Haljala meeskonna mängijad suutsid viimasel veerandajal realiseerida vaid 3 vabaviset 11st… Päris kohtumise lõpus, seisul 75:59 oli Cristo Kensil võimalik vabavisetest vahe 14-punktile vähendada ja kohtumine lisaajale viia, kuid esimene vise ei tabanud ning nii pääses ühepunktilise paremusega finaali RSK Tarvas!

Väga ühtlaselt tegutsenud võitjate ridades jõudis viis mängijat kahekohalise punktiskoorini, parimatena tõid Janis Vahter 18 ning Ander Talu 15 punkti. RLV Massive poolel vastas Roman Konontšuk 20 punktiga.

30. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses toimuvas karikafinaalis on RSK Tarvas finaalivastaseks suurüllataja Ilves Transport. Kuna kumbki meeskond varem Kossuliiga karikat võitnud ei ole, kirjutatakse Lääne-Virumaa korvpalliajalukku taas üks uus peatükk.