Kristo Saage

Meistriliiga hooaja eelvaade – kes tõuseb Tarva asemel troonile?

Täna saab alguse ettearvamatu ja ülipõnev meistriliiga põhiturniir. Senise Kossuliiga ajaloo jooksul pole kaks aastat järjest keegi tiitlit võita suutnud, viimati krooniti parimaks RSK Tarvas.

Uue hooaja eel meeskondade koosseise vaadates võib aga ennustada, et sel hooajal Rakvere meeskonnal finaali asja ei ole ning kerkib üles küsimus – kes tõuseb troonile?

Vaatamegi siinkohal kõigi meeskondade suviseid vangerdusi ning hindame nende võimalusi.

RSK Tarvas. Möödunud hooajal liigaga liitunud meeskond võitis kevadel tulises finaalis RLV Massive meeskonda. Kui eelmisel hooajal mängiti nii Eesti korvpalli meistrivõistluste teises liigas kui Kossuliigas sama koosseisuga, siis sel aastal on mindud teist teed. Noortele mängumeestele, kes mullu pallisid RSK Tarvas II koosseisus on kogenumatest kõrval vaid Tõnis Peil ning Sander Ramul.

Tõnis Peil
Tõnis Peil on aastase vaheaja järel taas RSK Tarvas ridades (foto: Karli Saul)

Jah, noored lähevad küll aasta-aastalt paremaks, kuid pea kõik vastased on suvel oma koosseise täiendanud, mis tähendab, et Tarva jaoks on tiitli kaitsmine väga raske ülesanne. Finaalpäevale meeskond tõenäoliselt jõuab, kuid finaali sel hooajal vähemalt selle koosseisuga asja ei ole.

RLV Massive. Viimasel kolmel hooajal finaali jõudnud, kuid seni tiitlita Haljala meeskond läheb uuele hooajale vastu harjumuspärases koosseisus. Mullu lisandusid niigi tugevale tuumikule Ken Kuber ja Raiko Orumaa, kes kevadel play-off mängudes kohe ka meeskonna üheks liidriks kerkis. Sel hooajal on lisandunud veel ka viimati nimetatu vend Argo Orgumaa.

Raiko Orumaa
Raiko Orumaa (33) kerkis mullu üheks RLV Massive liidriks (foto: Ain Liiva)

Võistkonna koosseisust koguni kaheksa meest mängib Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigas, mis näitab kvaliteeti. Sellest tulenevalt võib öelda, et RLV Massive’i finaalist välja jäämist võiks pidada pigem üllatuseks.

Väike-Maarja Päästekool. Kui eelmistel hooaegadel on Päästekooli mureks olnud see, et umbes pool koosseisust on vahetunud, siis sellele hooajale minnakse vastu suures osas eelmise hooaja tuumikuga, millele on lisandunud mitmed olulised täiendused.

Suurimaks jõuks on kahtlemata Kristo Saage, kelle lisandumine muudab Päästekooli automaatselt suurimaks tiitlinõudlejaks. Lisaks temale on võistkonnas aastase pausi järel tagasi kogenud Argo Höövelson ja Livar Liblik, Kadrina Karudest taasliitus meeskonnaga Madis Šumanov.

Kristo Saage
Kristo Saage lisandumine muudab Päästekooli favoriidiks (foto: Hendrik Osula)

Kadrina Karud. Tunamullu meistriks kroonitud Karud jäid kevadel napilt medalita, kuid on uueks hooajaks senisest tugevamad, kuna meeskonnas on tagasi aasta Itaalias veetnud Lauri Mets ning ajateenistusest naasnud Hans Keskülla. Mainimata ei saa loomulikult jätta ka vangerdust treeneripingil – sel hooajal juhatab Karude vägesid koloriitne Andres Sõber isiklikult.

Andres Sõber
Andres Sõber on käesoleval hooajal Kadrina Karude peatreener (foto: Ain Liiva)

Eelnevat silmas pidades võib öelda, et Karude finaalpäevale jõudmises kahtlust olla ei tohiks. Kas uuesti ka finaali jõutakse, näitab aeg.

Simuna Spordiklubi. Eelmisel hooajal 5. kohal lõpetanud meeskond on kahe hooaja vahel ridu täiendanud, kui Jakon Ehitus/Tapa võistkonnast napsati omale keskmängijaks Janari Taar ning ääremängijate osakonnaga liitus Mihkel Mager, kes pallib Tamsalu Los Toros/Tal Tech võistkonnaga Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigas.

Mihkel Mager
Mihkel Mager täiendab sel hooajal Simuna Spordiklubi ridu (foto: Ain Liiva)

Kahel viimasel hooajal finaalpäevalt välja jäänud Simuna on uuel hooajal kahtlemata üllatusvõimeline, kuid finaalpäevale jõudmine oleks kergemat sorti eneseületus.

1JVBr. Ajateenijate meeskond on iga hooaja eel suur küsimärk, sest koosseis on uus ja paljuski sõltub nende mäng ja tulemused sellest, millise koosseisuga mängudele minna saadakse. Eelmisel hooajal oldi pikalt tabeli tipus, kuid kevadel kukuti kuuendaks ning veerandfinaalist edasi ei pääsetud.

Sel hooajal on koosseisus tuttavatest nimedest Rander Rainer Lille ja Ander Talu, kes vedasid mullu RSK Tarvase Eesti meistrivõistlustel teise liiga võitjaks ja Kossuliiga meistriks. Tuntumatest tegijatest leiame veel näiteks ka mullu Alexela Korvpalli Meistriliigas Pärnu Sadamat esindanud 205-sentimeetrise Rait Tammeti. Kokkuvõttes, väga löögivõimeline meeskond, kes ohtlik konkurent kõigile.

Ander Talu
Mida suudavad Ander Talu ja 1JVBr? (foto: Ain Liiva)

Hooajaeelses intervjuus ütles võistkonna eestvedaja Rome Kuusik välja suure eesmärgi – realiseerida meeskonna talent lõpuks meistritiitliks, kuid nii kõrget lendu meeskonnale seniste hooaegade põhjal siiski oodata ei julgeks. Finaalpäevale jõudmine oleks boonus, pigem jääb laeks veerandfinaal.

Lüganuse. Liiga uustulnuk Ida-Virumaalt, kelle löögivõimelisuse osas on hetkel võimatu hinnangut anda. Tegemist on kahtlemata tugeva võistkonnaga, sest pikalt koos mänginud meeskond on aastate jooksul Ida-Virumaa meistrivõistlustelt noppinud väga palju erinevat karva medaleid.

Meeskonna koosseisust leiab Lääne-Virumaa korvpallisõprade jaoks tuttavaid nimesid – Tõnis Uueküla on aastaid pallinud Väike-Maarja Päästekoolis, Erik Raud esindas Väike-Maarja meeskonda mullu, Roger Kaldaru pallis SK KNT’s.

Lüganuse
Lüganuse meeskond on Lääne-Virumaa Kossuliiga uustulnuk (foto: erakogu)

Meistriliigas osalevast seitsmest meeskonnast pääseb kevadel play-off’i kuus paremat. Lüganuse, 1JVBr ja Simuna – üks neist meeskondadest peab kevadel play-off’i pääsemisest suu puhtaks pühkima.

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda pääsevad otse poolfinaali ja tagavad sellega omale pääsu finaalpäevale.

Veerandfinaalides lähevad vastamisi 3. ja 6. koha meeskond ning 4. ja 5. koha meeskond. Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalamaasetusega meeskonna koduväljakul.

Poolfinaalides läheb põhiturniiri 1. meeskond vastamisi 4. ja 5. koha veerandfinaali võitjaga ning 2. meeskond 3. ja 6. koha paari võitjaga. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.

Finaalpäevale pääsevad 4 paremat meeskonda. Rakvere Spordihallis toimuval finaalpäeval selgitavad poolfinaalide võitjad meistri ja poolfinaalide kaotajad 3. koha omaniku ühe mängu põhjal.

Põhiturniiri avamängudes lähevad täna kell 19.15 Haljalas vastamisi RLV Massive ja uustulnuk Lüganuse ning samal ajal astuvad Väike-Maarja Spordihoones väljakule Väike-Maarja Päästekool – 1JVBr.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.