Taavi Leinart

Kossuliiga meistri- ja esiliiga liidrid pole veel kaotusekibedust tundnud

Meitsriliigas on juhtohjad Väike-Maarja Päästekooli ning esiliigas “meie Toidukaupade” käes

Eelmisel nädalal toimus kossuliigas kokku 7 kohtumist: 4 esiliigas ja 3 meistriliigas. Esimene meistriliiga mäng toimus Tapal, kus 1JVBR võttis vastu RSK Tarvase. Tarvase noored hoidsid kodumeeskonna esimesed 4 minutit nulli peal, kuuendaks minutiks juhiti juba 14:3. ja esimene veerand Tarvasele 21:14. Teisel veerandil suudeti vahet veelgi suurendada ja poolaeg Tarvasele 48:29. Teisel poolajal kosusid ka sõdurid, kuid lõplikult mängu tagasi ei õnnestunud tulla. Teise poolaja võitsid  sõdurid 59:48, kuid  lõppskoor tablool 88:96 Tarvasele. Tarvasel tegid skoori kõik 10 väljakul käinud mängijat. Suurim skooritegija Marcus Merimaa 27, Martin Laandu lisas 18, Kristjan Kroos 15 punkti. Kaotajatel viskas Riko Roosnurm 28 punkti, viis kaugviset tabanud Isak Lambot lisas 15 punkti.

Teine meistriliiga mäng toimus kolmapäeval Väike – Maarjas, kus Päästekoolile tuli külla hõreda koosseisuga  RLV Massive. Päästekool võitis avaveerandi 19:14 ja juhtis poolajaks 48:38. RLV-l oli suuri raskusi lauapallide hankimisega ja korvialuses tsoonis. Kolmandal veerandil suutis Päästekool hoida vastased vaid 9 punkti peal, visates ise 14. Neljas veerand oli juba tulemuse vormistamine, võit Päästekoolile 85:65. Võitjatel tegi väga hea mängu Tõnis Peil, visates 24 punkti ja tabades 6 kaugviset. Rauno Tikko lisas 22 punkti. Kaotajatel tegi enim skoori Cristo Kens, kes viskas 26 punkti, Vitali Denikin lisas 12.

Kolmas meistriliiga mäng toimus laupäeval Simunas, kus kodumeeskond võttis vastu BGM Ehituse. Suureskooriliseks kujunenud mängu avaveerandi võitis Simuna 25:15 ja juhtis poolajaks 59:38. Kolmandal veerandil suutis BGM vahet vähendada, seda peamiselt Sander Klaani resultatiivsele mängule. Kolmas veerand BGM-le 30:22 ja kümme minutit veel mängida. Mõlemad meeskonnad suutsid taas palju punkte visata viimasel veerandil, lõppskoor 112:100 Simunale. BGM-l tegi väga resultatiivse mängu Sander Klaan, visates 30 punkti ja tabades 5 kaugviset, Mait Jalast lisas 22 ja Henri Matikainen 19 punkti. Võitjate poolel tegi enim pahandust Erkki Sillamaa, visates 32 punkti, tabades 5 kaugviset ja vabavisked 9/9. Eerik Sillamaa ja Veiko Kabral viskasid mõlemad 23 punkti.

Esiliigas tehti mängudega algust kolmapäeval, kui Rakvere Spordihallis kohtusid Tööriistamarket ja Ilves Transport. Mäng kulges algusest peale võrdsena, kummalgi tiimil ei õnnestunud vahet sisse mängida, avaveerand 20:20 ja poolaeg 46:45 kodumeeskonnale. Teisel poolajal sai Ilves rohkem õnnestumisi ja suutis kaitset parandada, viimasel veerandil lasti endale visata vaid 9 punkti, saades ise 21 ja lõppskoor 82:67 Ilves Transpordile. Ühtlaselt tegutsenud Ilvese poolelt viskas vanameister Sven Pugonen 15, Andri Part lisas 14 ja Taavi Eesalu 12 punkti. Tööriistamarketil tegi enim skoori Kevin Kello 23 punktiga, Gregor Rauman lisas 14 ja Neiro Vaab 13 punkti.

Esiliiga teine mäng toimus reedel Sõmerul, kus külla tuli Škoda Rakvere.  Krobelisena läinud avaveerandi suutis Sõmeru võita 20:16 ja juhiti poolajaks 43:33. Kolmanda veerandi alguses tegi Sõmeru 15:0 spurdi, minnes juhtima 58:33,  Škoda sai avakorvi alles kuuendal minutil ja sellega oli mängu saatus ka otsustatud. Lõppskoor 85:56 Sõmerule. Kaotajatel viskas Magnar Martins 17, Veljo Mägi lisas 14 punkti. Sõmeru eest viskas  Andri Metsaru 23 punkti, tabades ka 5 kaugviset. Eemaldatud Andres Saukas lisas 15 punkti. Sõmerul  said  käe valgeks kõik 11 platsil käinud mängijat.

Laupäeval kohtusid omavahel Järva – Jaani ja SK KNT. Külalised panid kohe alguses paremuse maksma, võites avaveerandi 24:9 ja juhtides poolajaks 50:34. Kolmandal veerandil hoidis KNT vastased 7 punkti peal, visates ise 36. Lõppskoor 127:58 SK KNT-le. Kodumeeskonna punktide eest hoolitses tavapäraselt Raigo Prants, tabades 4 kaugviset ja visates 34 punkti.KNT-l viskas Sten Pobbul 25 punkti (5 kaugviset), Erkki Mätlik lisas 22.

Esiliiga neljas kohtumine toimus Haljalas, kus SK Aasperele saabus külla Meie Toidukaubad. Avaveerand kulges võrdsete võimalustega, kus peale jäi Meie 18:14.  Teisel veerandil näitas kodumeeskond südi vastupanu ja poolajaks juhtis SK Aaspere  40:36. Selle peale parandasid külalised kaitset, lastes endale visata 12 ja kostitades kodumeeskonda 34 punktiga. See oli Aasperele liig, viimane veerand mängiti punkt-punktis ja lõppskooriks 95:80 Meie Toidukaupadele. Võitjatel viskasid Rainer Talpas ja Kristo Tammiksaar mõlemad 20 punkti. SK Aasperel tegi enim skoori Mihkel Kersalu, kes tabas 3 kaugviset ja viskas 24 punkti, Virmo Tammemägi lisas 13 ja Aivo Aru 11 punkti.