Simuna Spordiklubi

Järjekordne voor Kossuliigas lõppenud

Eelmine nädal toimus Kossuliigas mänge seinast seina

Eelmisel nädalal peeti Lääne – Virumaa Kossuliigas 6 kohtumist, 2 meistri – ja 4 esiliigas. Meistriliiga nädala esimene mäng toimus neljapäeval Rahu Hallis, kui Tarvase noortele saabus külla 8 mängijaga BGM Ehitus. Tarvas alustas resultatiivselt peamiselt Marcus Merimaa ja Martin Laandu korvidest. BGM-l vastasid selle peale korvidega Sander Klaan ja Henri Matikainen. Esimene veerand Tarvasele 31:24. Teise veerandi kuuendaks minutiks tegi Tarvas vahespurdi 19:9 ja minnes poolajaks juhtima 62:43. Teisel poolajal jätkas Tarvas taas resultatiivset mängu, visates 57 punkti vastaste 33 vastu ja lõppskooriks Tarvasele kindel võit 119:76. Tarvasel said käe valgeks kõik mängijad, võistkona peale tabati kokku 14 kaugviset. Enim punkte viskas Marcus Merimaa 20, Martin Laandu lisas 18 ja Kristjan Kroos 16 punkti. BGM-l tegi enim pahandust Henri Matikainen 27 punktiga, Sander Klaan lisas 17.

Teises meistriliiga mängus kohtusid Haljalas karikafinalistid RLV Massive ja Simuna SK. Massive alustas mängu 3 tabava kaugviske ja paari lähiviskega, minnes juhtima 13:4. Simuna sai esimese korvi mängust alles 5 minutil Kristjan Hiire kaugviskest. RLV esimese veerandi alguse vahespurt viis nad juhtima 28:17. Teisel veerandil elavnes ka Simuna, seda peamiselt Alo Põldmaa eduka tegutsemise järel. Simunal oli raskusi Sander Karro takistamisel, kes viskas teisel veerandil järjest 11 punkti. Teine veerand 23:20 Simunale ja poolajale mindi 48:40 Massive juhtimisel. Massive alustas kolmandat veerandit 13:3 spurdiga, minnes juhtima 61:45. Sellegipoolest Simuna ei murdunud, 8 punkti Erkki Sillamaalt, 5 Alo Põldmaalt ja viimasele veerandile mindi vastu Massive juhtimisel 70:60. Tundeid jagus ja seda ilmestas tehniline viga RLV võistkonna pingile  ebatsensuursete väljendite kasutamises kohtunike suunas. Paistis, et mäng oli justkui tehtud, Massive juhtis 34ndaks mänguminutiks 77:63, kuid etterutates võib öelda, et Massive mängust enam punkte juurde ei saanud. Sigmar Kadastikult 2 korvi, Põldmaalt kolmene, Erkki Sillamaalt lähivise ning Alo Põldmaa kahene tõid tabloole viigi 39ndaks minutiks 77:77. RLV-l ei tahtnud pall kuidagi korvirõngast läbida, õnneks päästsid lõpuminuti vabavisked. Mattias Hunt tabas viimasel minutil vaid 4/1, kuid Joonas Vaino tabas 2:2 ja viies RLV juhtima  80:77. Simunal oli veel võimalus viia mäng lisaajale, kuid pall ei läbinud korvirõngast. Simuna poolelt tegi südi mängu Alo Põldmaa, visates 20 punkti, Sigmar Kadastik lisas 17 ja Erkki Sillamaa 13 punkti. Võitjate poolel tegid enim skoori viie veaga välja langenud Aron Kuusik ja Sander Karro vastavalt 18 ja 16 punktiga. RLV sai küll 41 vabaviset, kuid suutis realiseerida nendest vaid 24.

Esiliiga mängudega tehti algust kolmapäeval, kus toimus 2 mängu. Esimene neist Väike – Maarjas, kus Ilves Transport kohtus SK Aasperega. Kodumeeskond alustas edukalt, seda peamiselt Sven Pugoneni ja Rivo Täheste juhtimisel, hoides vastased 9 punkti peal ja visates ise 23. Teine veerand oli aga eelmisele täiesti vastand, Aaspere hoidis kodumeeskonna 9 punkti peal, viskas ise 22 ja poolajale mindi Ilves Transporti juhtimisel 32:31. Kolmandal veerandil Ilves ennast üllatada ei lasknud, alustati kohe 6:0 spurdiga ja esimene korv mängust lasti Aasperel visata alles 5ndal minutil. Viimasele veerandile mindi seisult 52:40. Neljandat veerandit alustas Ilves taas paremini, minnes juhtima 60:46. Lõpp oli juba tulemuse vormistamine ja sireeni kõlades näitas tabloo 70:51 Ilves Transpordile. Kodumeeskonna eest viskas Sven Pugonen 18, Rivo Täheste lisas 11 ja Jaanus Valk 10 punkti. Kaotajatel viskas ainsana kahekohalise punktisumma Arvo Püvi 12, Tanel Toomejõe 9 ja Mihkel Kersalu 8 punkti.

Kolmapäeval toimus ka teine esiliiga mäng, kus Rakvere Spordihallis läksid vastamisi Tööriistamarket ja Jakon Ehitus/Tapa. Gregor Raumanilt kahene, Romet Ritarilt ja Dmitri Savtsovilt kolmene ning Tööriistamarket läks juhtima 8:4. Tamsalu poolelt tegid enim skoori Livar Liblik ja Karel Eesmaa. Tööriistamarket alustas mängu kohe pressinguga, sundides Jakonit enam pingutama ja tehes nende rünnakute ülesehitamise võimalikult raskeks. Esimene veerand kulges võrdselt ja lõppes 21:22 Jakonile. Teisel veerandil jätkati samas vaimus ja poolajale mindi 37:41 Jakoni juhtimisel. Kolmandal veerandil jätkas Tööriistamarket aktiivset kaitset, tehes mitmeid vahetusi ja see hakkas ka edu tooma. Võideti kolmas veerandaeg 21:12 ning enne viimast veerandaega oli seis 58:53 Tööriistamarketile. Kodumeeskond alustas neljandat veerandit 10:2 spurdiga, seda tänu aktiivsele kaitsele, millega  sunniti vastaseid pallikaotustele ja teineteise mittemõistmisele. See oli Jakon Ehitus/Tapale liig ja võit Tööriistamarketile numbritega 81:66. Kodumeeskonnal tegi resultatiivse mängu Gregor Rauman, visates 21 punkti, Mikk Joorits lisas 12 ja Romet Ritari 11 punkti. Jakoni poolelt tegi enim skoori Karel Eesmaa 19 punktiga, Livar Liblik lisas 14.

Esiliiga kolmas mäng toimus laupäeval Järva – Jaanis, kus kodumeeskond võttis vastu Sõmeru tiimi. Kodumeeskond avaldas esimesel veerandajal väga head vastupanu, seda peamiselt nende liidri Raigo Prantsi resultatiivse mängu näol. Esimene veerand 29:20 Sõmerule. Teisel veerandil hoidis Sõmeru vastased 8 punkti peal, visates ise 20 ja poolajale mindi Sõmeru juhtimisel 49:28. Kolmandal veerandil lasi Sõmeru vastastel visata 9, neljandal 17 ja vormistas võidu 94:54. Kodumeeskonna skooritegemise eest hoolitses Raigo Prants, kes viskas 23 punkti, Margus Maarandi lisas 9 ja Rainer Kaur 8 punkti. Sõmeru poolelt oli heas hoos 4 kaugviset tabanud Mehis Meltsa 28 punktiga, Kaido Holm lisas 15 ja Kalju Pluutus 14 punkti.

Esiliiga viimane mäng toimus samuti laupäeval, Kadrinas, kus “meie Toidukaubad” võtsid vastu SK KNT meeskonna. Kunda noored said mängu väga hästi käima, minnes viiendaks minutiks juhtima 17:5, seda peamiselt tänu Sten Pobbuli ja Märt Ait kolmestele ja korvidele. Esimene veerand 25:16 SK KNT-le. Teine veerand jätkus samuti SK KNT taktikepi all, skoori eest hoolitsesid peamiselt Märt Ait ja Erkki Mätlik. “meie” poolelt hoolitses peamiselt skooritegemise eest Eesti esiliigas karastust saav Aaron Kiik. Poolaeg SK KNT-le 46:32. Kolmandat veerandaega alustas Toidukaubad 6:0 vahespurdiga ning veerandaja kuuendaks minutiks oli tablool 45:50. Siis pidi aga mängust lahkuma Kunda liider Sten Pobbul, kuna teisel veerandajal sai ta ebasportliku vea ja nüüd lisandus veel tehniline viga otsa, mis tähendas, et tema jaoks on mäng selleks korraks läbi. Kolmanda veerandaja võitis “meie” 17:13 ja viimane veerandaeg algas seisult 49:59 SK KNT-le. “meie” alustas viimast veerandit 12:0 spurdiga, suur osa sellest tänu Mardo Mäeotsa 7-le järjestikulisele punktile, lisaks veel Rainer Talpase kolmene otsa. Järgnevalt kulges mäng punkt – punktis kuni lõpusireenini välja. Mõlemapoolsete võiduvõimalustega mängus naeratas fortuuna seekord “meie”-le, viimaseks kirstunaelaks osutus viigiseisult 69:69 Mardo Mäeotsa kaugvise, mis fikseeris lõppskooriks 72:69 “meie Toidukaupadele”. Südi vastupanu osutanud SK KNT-l tegi enim skoori Janar Sädeme, visates 15 punkti, Sten Pobbul lisas 13 ja Gert Press 10. Kodumeeskonnal tegi tubli etteaste Aaron Kiik, visates 17 punkti, Kristo Tammiksaar lisas 15 ja otsustava kolmese tabanud Mardo Mäeots 12 punkti.