Kindel võit viis Sõmeru poolfinaali

Sõmeru meeskond SK Vinni Tammedel esiliiga veerandfinaalis end üllatada ei lasknud, võitis korduskohtumise 76:66 ning jõudis kokkuvõttes 18-punktilise ülekaaluga poolfinaali.

Sõmeru - SK Vinni Tammed
Hetk Sõmeru ja Vinni Tammede korduskohtumisest (foto: Ain Liiva)

Korduskohtumisele 8-punktilises eduseisus läinud kodumeeskond oli mänguks hästi valmis, võites esimese veerandaja 27:21 ning poolaja 44:31.

Kolmandal veerandajal sai Vinni meeskond kaitse hästi pidama – 7 minutiga lasti Sõmerul visata vaid kaks punkti ning vähendati kaotusseis vaid 46:42-le. Veerandaja lõpus suutis kodumeeskond end siiski uuesti leida ja tegi kahe minutiga 11:0 spurdi, mis nad turvalisse eduseisu (61:45) viis.

Viimane veerandaeg kujunes tulemuse vormistamiseks ning Sõmeru pääses kindlalt nelja parema hulka.

Ühtlaselt tegutsenud võitjate parim oli 17 punktiga Andri Metsaru. Madis Kerge lisas 14, Argo Höövelson ja Mikk Põdersalu 13 punkti. Vinni resultatiivseimad olid Erik Kaasik 17 ja Anton Tõštšuk 16 punktiga.

Poolfinaalis on Sõmeru meeskonnal pureda kõva pähkel, sest vastaseks tuleb põhiturniiri teine meeskond, mullune meister Ilves Transport. Kahe võiduni toimuva seeria esimene ja vajadusel ka kolmas mäng toimuvad Ilves Transpordi koduväljakul.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.