Allan Ehte

Karud alistasid Päästekooli ja ootavad oma saatust

Allan Ehte 46 ning Gregory Clay Fosteri 43 punkti vedasid Kadrina Karud meistriliiga põhiturniiri viimases voorus 105:99 võidule Väike-Maarja Päästekooli üle!

Hõreda koosseisuga (8 mängijat, kellest 7 teenisid mänguaega) Päästekool alustas tormiliselt ning võitis avaperioodi 34:22. Teisel veerandajal suutsid külalised kättevõidetud edu hoida – veel kaks minutit enne poolaja lõppu juhiti 53:36, seejärel õnnestus kodumeeskonnal aga visata kaheksa vastuseta punkti ja poolajaks vahe 53:45-le vähendada.

Teise poolaja esimese kahe minutiga tabas Allan Ehte kolm kaugviset ja vedas Karud järele, seisuks 58:56. Punkt-punkti heitlus jätkus kogu kolmanda veerandaja ning lõppes külaliste 76:75 eduseisul. Kohtumise viimasel perioodil asus Päästekool maa-alasse ning Karud tegid kolme minutiga 8:0 spurdi, mille tulemusel haarati 83:76 eduseis. Külalised võtsid aga järele ning võitja selgus alles päris viimasel minutil. Seisult 99:99 viskas kodumeeskond 6 punkti ning kirjutas turniiritabelisse hädavajaliku võidu.

Karude 105st punktist koguni 89 viskasid kaks mängijat – Allan Ehte 46 ning Gregory Clay Foster 43! Päästekooli poolel vastasid Markus Laanemets 34 ning tavapärasest väiksema koormuse saanud Kristo Saage 21 punkti.

Põhiturniiri võidu juba varem kindlustanud Väike-Maarja Päästekool lõpetas põhiturniiri 9 võidu ja 3 kaotusega ning pääses otse poolfinaali, kus minnakse vastamisi RLV Massive – RSK Tarvas veerandfinaali võitjaga.

Kadrina Karude saldoks jäi 8 võitu ja 4 kaotust, millega ollakse hetkel teisel kohal. Nende lõplik koht ja edasine saatus ei sõltu aga enam neist endist – kui 1JVBr alistab laupäeval Lüganuse, kuulub teine koht ja otsepääs poolfinaali neile.

Põhiturniiril kolmandaks jäänud meeskond läheb veerandfinaalis vastamisi kuuenda koha hõivanud Lüganusega.

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.