Ilves Transport - SK KNT

Karikavõistluste avalöögi tegid Ilves Transport ja SK KNT

Täna tehti algust Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustega, kus sel hooajal lööb kaasa 11 meeskonda. Hooaja eel võistkonna esindajate koosolekul toimunud loos viis avaringis ühe paarina omavahel kokku Ilves Transpordi ja SK KNT, kes avasid hooaja erakordselt kinnise mänguga – Väike-Maarja meeskond saavutas Kundas kordusmänguks 11 punktilise edu, alistades vastase harvanähtava skooriga 51:40.

Ilves Transport asus kohtumist kiirelt 2:0 juhtima, kuid jäi seejärel mitmeks minutiks “kuivale” ning lasi kodumeeskonna veerandaja keskpaigaks 6:2 juhtima. Avaperioodi viimase nelja minuti jooksul külalised kodumeeskonnal enam skoorida ei lubanud ning teisele veerandajale mindi vastu seisul 14:7. Skoorivaeselt jätkati ka teisel perioodil, mil SK KNT suutis visata vaid 6 punkti külaliste 9 vastu – poolajapausiks näitas tabloo 23:13.

Suurema “tolmu” esimesel poolajal maha pühkinud meeskonnad suutsid teisel poolajal juba natuke resultatiivsemat tegutsemist näidata, kuid jõudude vahekorrad püsisid samaväärsena. Viimaseks veerandajaks suutis SK KNT kaotusseisu punkti võrra vähendada (29:38), kuid Väike-Maarja pallurid hoidsid vahe lõpuni turvalisena ning võtsid avakohtumises 11-punktilise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 12 punktiga Marek Suits, kaotajate poolel keegi kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud – parimatena tõid Gert Press 9 ja Ivar Palk 8 punkti.

Erakordset ebakindlust näitasid mõlemad meeskonnad vabaviskejoonel, kust kahe meeskonna peale jõuti sihile 57 üritusest vaid 19 korral (Ilves Transport 35/14 ja SK KNT 22/5), mis teeb tabavuseks 33%!

Korduskohtumine toimub neljapäeval, 26. septembril kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Selle paari võitjat ootab järgmises ringis vaid karikavõistlustel osalev Võsu meeskond. Karikatabel näeb välja selline:

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused 2018
Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste tabel 2018 (seisuga 20.09.2018)

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused kulmineeruvad detsembri keskpaigas Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalmänguga.