Ilves Transport

Karikafinaali eelvaade – kas Ilves Transport kukutab ka Tarva?

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused toimuvad neljandat aastat ning sel korral kirjutatakse Lääne-Virumaa korvpalli ajalukku uus peatükk. Kui eelmisel kolmel korral jagasid tiitli Väike-Maarja Päästekool ja RLV Massive, siis Ilves Transport ja RSK Tarvas pole kumbki varem maakonna karikavõitjaks tulnud.

Ilves Transport on selle aasta suurüllataja. Viimasel kahel aastal esiliigas domineerinud meeskond tegi veerandfinaalis selja prügiseks Kadrina Karudel, kes alistati kahe mängu kokkuvõttes 17 punktiga.

Veelgi konkreetsemalt pandi aga paika hetke meistriliiga liider Väike-Maarja Päästekool, kes alistati avamängu kahepunktilise allajäämise järel koguni 32 punktiga.

Mis on Ilves Transpordi edu saladus? Kristo Saage. Karude vastu oli tema keskmine 34,5 punkti mängus ning Päästekooli vastu ulmelised 45! Kui Sul on tagaliinis Saage ning ülikogenud Sven Pugonen, siis on igal meeskonnal tükk tegemist.

Sven Pugonen
Sven “Pux” Pugonen (foto: Ain Liiva)

Need kaks “ehitasid” avamängus Päästekooli vastu 61 punkti 73st. Teiste mängijate skoor jäi küll väikeseks, kuid arvestades Ilves Transpordi meeskonna ajalugu ja saavutusi (sama koosseisuga on Lääne-Virumaa meistrivõistlustelt medaleid nopitud viimased 15 aastat, varem ReinPauli nime all), on tegemist väga kogenud kooslusega.

Ilves Transport
Kas Ilves Transport suudab võita ka karika? (foto: Ain Liiva)

Kuna meistriliiga meeskonnad on parema füüsilise vormiga, on Ilves Transport senistes mängudes väga palju kasutanud maa-ala kaitset ning see on vastastele saatuslikuks saanud – nii Karud kui Päästekool hoiti ühes mängus alla 60 punkti piiri.

RSK Tarvas pääses finaali üle noatera
RSK Tarva meeskonna teekond finaalmänguni on kulgenud hoopis ärevamalt. Veerandfinaalist pääseti edasi küll vaid ühe mänguga, sest Simuna SK alistati avamängus enam kui 40 punktiga, kuid poolfinaalis mängiti tulega.

Avamäng RLV Massive vastu kaotati kodusaalis näotu esituse tulemusel koguni 15 punktiga ning tundus, et rong on läinud… Korduskohtumises tehti aga vahe tasa ning lõpuminuteil oli kuhjaga õnne, sest vastane eksis koguni kaheksal vabaviskel. Finaalipääs tuli lõpuks nii napilt, sest kahe mängu kokkuvõttes jäädi peale vaid ühe punktiga.

Tarvas alustas karikateekonda peamiselt U16 ja U18 mängijatega, ainsatena kogemust kõrval pakkumas Tõnis Peil ja Sander Ramul. Pärast hooaja alguses meistriliigas saadud kaotust lisati enne karikavõistluste algust meeskonda kõik Saku I liigas kaasa tegevad põhitegijad.

Renato Lindmets
Renato Lindmets (foto: Ain Liiva)

Kui Ilves Transport on peamiselt ühe mehe show, siis Tarva puhul võivad erinevatel päevadel esile kerkida erinevad tegijad. Suurim eelis on Rakvere meeskonnal ilmselt korvi all, kus Renato Lindmetsale pakuvad tuge Janis Vahter ning Martin Laandu.

Janis Vahter
Janis Vahter (foto: Ain Liiva)

Pühapäevase finaali eel võib tunduda, et RSK Tarvas on kindel favoriit, kuid ühepoolset mängu kindlasti oodata ei ole. Tõsiasi, et Ilves Transport nii Kadrina Karud kui Väike-Maarja Päästekooli sellise kindlusega alistas, peaks Tarva mängijad ettevaatlikuks muutma ning andma lootust, et finaalis saame näha haaravat heitlust.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.