Erik Kaasik

Järva-Jaani oli kodusaalis lähedal esimesele võidule

Esiliiga uustulnuk Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool oli kodusaalis väga lähedal oma esimesele võidule, kuid pidi lõpusekundite trilleris Rakvere Tööriistamarketi 103:100 paremust tunnistama.

Tasavägiselt alanud kohtumises suutis Tööriistamarket esimese vahespurdi teha avaperioodi lõpus, mille tulemusel rebiti ette 29:20. Vahe püsis külaliste kasuks ka teise veerandaja alguses, kuid poolaja lõpuks tuli kodumeeskond järele ning vähendas puhkepausiks kaotusseisu minimaalseks (50:51).

Pärast puhkepausi haaras ohjad enda kätte Järva-Jaani meeskond, kes neljandaks minutiks 61:58 juhtima asus. Erik Kaasiku ja Arvan-Johhannes Lippasaare vedamisel lõpetasid külalised kolmanda veerandaja aga 20:7 spurdiga ning pääsesid viimaseks perioodiks 78:68 eduseisu. Mängu lõpus alustas kodumeeskond tagaajamist, mille tulemusel vahe vaikselt sulama hakkas. Normaalaja lõpu eel jõuti vaid punkti kaugusele (100:101), kuid Lippasaare kaks tabavat vabaviset tõid võidupunktid siiski Rakvere võistkonnale.

Võitjate ridades pakkus vägeva viskekontserdi Erik Kaasik, kes tabas 10 kaugviset ning viskas 43 punkti. Arvan-Johhannes Lippasaar panustas võitu 29 punktiga. Järva-Jaanil jõudis koguni kuus mängijat kahekohalise punktiskoorini, parimatena tõid Priidu Talviste 25 ja Martin Talviste 21 punkti.