Karel Eesmaa

JaKon Ehituse võit Ilves Transpordi üle muutis tiheda turniiritabeli veelgi põnevamaks

Esiliigas sai raske ja olulise võidu Jakon Ehitus/Tapa, kes alistas võõrsil tugeva lõpu toel Ilves Transpordi 69:66.

Väga kinniselt alanud kohtumises näitas tabloo esimese veerandaja keskpaigas seisuks 5:4 JaKon Ehitusele. Veerandaja teisel poolel suutsid külalised eduseisu veidi kasvatada ning teisele veerandajale mindi seisul 14:11. Teist veerandaega kontrollis aga täielikult kodumeeskond, kes 23:11 paremusega poolajaks 34:26 eduseisu asus.

Kolmandal veerandajal suutis Ilves Transport kätte võidetud turvalist eduseisu hoida kuni eelviimase minutini, siis õnnestus külalistel aga natuke lähemale tulla ja viimast veerandaega alustati seisul 54:49. Veel seitse minutit enne kohtumise lõppu säras tablool kodumeeskonna 9-punktiline (61:52) eduseis, siis tegi JaKon Ehitus aga kahe minutiga 10:0 spurdi ning haaras juhtohjad oma kätte. Närvesöövalt kulgenud mängu lõpus suutis lõpuks pikema õlekõrre tõmmata JaKon Ehitus/Tapa, kes kirjutas tabelisse vajaliku ja väärt võidu.

Võitjate poolel jõudis kahekohalise punktisummani vaid kaks mängijat – Karel Eesmaa viskas 21 ning Livar Liblik 19 punkti. Ühtlaselt tegutsenud Ilves Transpordi parimaks kerkis 14 punktiga Ants Rouhijainen.

Niigi tihe tabeliseis muutus JaKon Ehituse võiduga veelgi põnevamaks. 11 võitu ja 7 kaotust kogunud Ilves Transport on küll endiselt teisel kohal, kuid nii Sõmerul kui Vinni Tammedel on kirjas üks kaotus vähem. 9 võitu ja 8 kaotusega JaKon Ehitus/Tapa tõusis SK KNT meeskonnalega jagama 5.-6. kohta.