RLV Massive

1JVBr alistanud RLV Massive andis tormihoiatuse

Meistriliigas andis play-off’i eel tormihoiatuse RLV Massive, alistades kodusaalis kindlalt 97:79 senise liidri 1JVBr meeskonna.

Kohtumise alguses said kerge initsiatiivi külalised, kes võitsid esimese perioodi 17:14. Teine veerandaeg kulges mõlemapoolsete võimalustega, kus juhtiv pool pidevalt vahetus. Poolajale mindi siiski ajateenijate 41:39 eduseisul.

Teise poolaja alguses õnnestus kodumeeskonnal kolme minutiga 12:4 spurdi toel 51:45 juhtima asuda. Enam hoogu maha ei võetudki ning viimase verrandaja eel näitas tabloo RLV Massive eduseisuks juba 71:60. Neljanda veerandaja algul viskasid võõrustajad veel kuus vastuseta punkti ning otsustasid mängu saatuse lõplikult. Lõpuvile tähistas RLV Massive kindlat 97:79 võitu.

Ühtlaselt tegutsenud RLV Massive ridades jõudis kahekohalise punktiskoorini viis mängijat, 18 punktiga kerkis parimaks Risto Puur. 1JVBr meeskonda ei suutnud kaotusest päästa ka Ander Talu 30 punkti.

Seitsme võidu kõrvale alles kolmanda kaotuse kirja saanud 1JVBr loovutas liidrikoha Väike-Maarja Päästekoolile. Ajateenijatel on jäänud pidada veel kaks kohtumist. Kui Päästekool viimase mängu Kadrina Karude vastu võidab, on nemad põhiturniiri võitjad. Kui Väike-Maarja meeskond Karudele kaotab, peab 1JVBr meeskond põhiturniiril kahe parema hulka ja seeläbi otse poolfinaali pääsemiseks saama juurde vähemalt ühe võidu. Karude kaotuse korral on ajateenijad sõltumata eelseisvate mängude tulemustest endale poolfinaalkoha kindlustanud, sest omavahelised mängud on viigis ja kahe mängu skoor samuti, mis tähendab, et poolfinaali pääseja välja selgitamisel saab määravaks omavahelistes mängudes visatud suurim punktisumma. Kuna 1JVBr viskas omavahelises võidumängus 94 ja Karud 80 punkti, seega oleks võrdsete võitude korral teine koht ajateenijate päralt.

RLV Massive jagab turniiritabelis 5 võidu ja 6 kaotusega 4.-5. kohta RSK Tarvas meeskonnaga. Samad võistkonnad lähevad omavahel vastamisi ka veerandfinaalis. Seega, üks mullustest finalistidest peab sel hooajal finaalpäeva kõrvalt vaatama!

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. arillil Rakvere Spordikeskuses.