Karel Eesmaa

JaKon Ehitus kodusaalis Järva-Jaanile armu ei andnud

Esiliigas sai kolmanda võidu Jakon Ehitus/Tapa, kes alistas kodusaalis suurelt 90:53 lähinaaber Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool võistkonna.

JaKon Ehitus pani asjad paika kohe esimesel veerandajal, lastes vastastel visata vaid 3 korvi ning võites avaperioodi 23:6. Teisel veerandajal ärkasid ka vastased, kes vähendasid kolme kaugviske tulemusel vahe korraks 11 punktile (29:18), kuid JaKon Ehitus vastas sellele 8:0 spurdiga ning kasvatas poolajavileks edu taas 44:28-le.

Esimesel poolajal vahe sisse teinud kodumeeskond vastaseid enam järgi ei lasknud – kolmas veerandaeg võideti 18:9 ning nii mindi viimasel perioodile vastu JaKon Ehituse 25-punktilises eduseisus. Kohtumise lõpus võõrustajad hoogu maha ei võtnud ning võtsid lõpuks suure 37-punktilise võidu.

Võitjate parimana viskas Karel Eesmaa 28 punkti, Kristjan Nurmsalu toetas teda 14 punktiga. Hõreda koosseisuga kohtumisele läinud Järva-Jaani meeskonnas tegi skoori vaid neli mängijat, parimatena Raigo Prants ja Viljar Pennert vastavalt 25 ja 15 punktiga.

Kaks võitu järjekorrast saanud JaKon Ehitus on nüüd kuuest mängust võitnud pooled ning jagab turniiritabelis 5.-7. kohta. Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool pole veel võiduarvet avanud ning asub 10. positsioonil.