Ilves Transport hävitas SK Rakke

Viimastel nädalatel palju kõneainet pakkunud SK Rakke meeskonna hea seeria sai lõpu karikavõistluste veerandfinaalis, kui võõrsil saadi hävitav 104:52 kaotus Ilves Transpordilt. Et karikavõistlustel pääseb edasi parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes, kindlustas Väike-Maarja meeskond võiduga sisuliselt ka poolfinaali koha.

Rivo Täheste
Rivo Täheste kostitas Rakket 37 punktiga (foto: Ain Liiva)

Ilves Transport alustas kohtumist hästi ning pääses nelja minutiga 7:2 juhtima. Heas hoos oli Rivo Täheste, kes viskas juba esimesel veerandajal 11 punkti ning vedas oma meeskonna esimeseks puhkepausiks juba 30:17 ette. Teisel veerandajal jätkus mäng samas rütmis ning poolajaks oli Ilves Transpordi eduseisus 49:28.

Teisel poolajal sattus kodumeeskond pidurdamatusse hoogu kaugviske joone tagant – sihile jõudis koguni 11 kolmest (kohtumise peale kokku 15). Enne viimast perioodi oli skoor juba 76:43 ning korduskohtumiseks enam Rakkele edasipääsu võimalust ei jäänud, sest lõpuvile kõlades säras tablool Ilves Transpordi 52-punktiline 104:52 võit. Kodumeeskonna edu võti peitus väga aktiivses kaitsemängus, sest Rakke ei suutnud terve kohtumise vältel hakkama saada Ilves Transpordi aktiivse pressinguga.

Rivo Täheste tegi 37 punktiga Lääne-Virumaa Kossuliiga käesoleva hooaja punktirekordi, Olev Soolep lisas 19 (sh 6 kaugviset) ja Ants Rouhijainen 18 punkti. SK Rakke parimad olid Veiko Kabral 15, Mikk Altermann 12 ning Toomas Kiis 11 punktiga.

Selle paari võitjale tuleb poolfinaalis vastaseks Väike-Maarja Päästekooli ja SK Aaspere vastasseisu võitja.