Kristo Saage

Ilves Transport pääses ülekaaluka võiduga karikafinaali, Saagelt 49 punkti!

Esiliigas hetkel 3.-4. kohta jagava Ilves Transpordi muinasjutuline karikateekond jätkub! Kristo Saage viskas üksinda peaaegu sama palju punkte kui terve Väike-Maarja Päästekool kokku ning vedas oma meeskonna ülisuure 87:55 võiduga karikafinaali!

Seeria avamängus vaid 2-punktilise edu saanud Päästekool oli korduskohtumiseks üles rivistanud 12 mängijat. Mängu eel võis tunduda, et tuleb ühepoolne lahing just Päästekooli kasuks, sest Ilves Transpordil olid puudu mitmed olulised tegijad eesotsas Sven Pugoneniga, kuid mäng kujunes hoopis vastupidiseks.

Kohtumise algus tõotas seejuures taaskord tasavägist vastasseisu, sest esimene veerandaeg lõppes Päästekooli 1-punktilise eduga. Teise perioodi alguses pääsesid päästjad 26:20 juhtima, kuid sellest hetkest algas Ilves Transpordi pidu – järgnevad seitse minutit kuulusid neile 21:6 ning poolajaks näitas tabloo 41:32.

Ilmselt “mütsiga lööma” tulnud Päästekooli mängijad keskendusid teisel poolajal rohkem õigusemõistjate õpetamisele kui korvpalli mängimisele ning Ilves Transport kasutas võimaluse korralikult ära. Kui tavapäraselt käivad päästjad tulekahjusid kustutamas, siis täna kustutati neid endid täielikult. Kolmanda perioodi järel oli vahe juba 23-punktiline ning viimasel veerandajal lustis võitjameeskond Kristo Saage dirigeerimisel juba täie raha eest.

Saage oli taas hullumeelses hoos – ta tabas 12 kaugviset ning “paugutas” koguni 49 punkti ehk vaid 6 vähem kui terve Väike-Maarja Päästekooli meeskond kokku! Ükski teine Ilves Transpordi mängija kahekohalise punktiskoorini ei jõudnudki. Päästekooli poolel viskasid 11 punkti Fredi Raba ja Rait Tammet, 10 punkti lisasid Markus Laanemets ja Veiko Simm.

Lääne-Virumaa Kossuliiga esimese kolme hooaja jooksul olid karikafinaalis alati mänginud just Päästekool ning RLV Massive. Ilves Transport on seega teinud ajalugu ning erilisemaks muudab finaalipääsu tõsiasi, et meeskond pallib ilma Kristo Saageta esiliigas, mitte kõrgeimal tasemel.

Ilves Transport jääb nüüd omale finaalivastast ootama põnevusheitlusest RLV Massive’i ja RSK Tarvas meeskonna vahel, kes astuvad korduskohtumises väljakule teisipäeval, 27. novembril kell 19:15 Haljala Kooli võimlas. Avamängu võitis 87:73 valitsev karikaomanik RLV Massive, kel on seega kordusmänguks 14-punktiline edu.