meie toidukaubad

Esiliigas võib põhiturniiri lõpuks tekkida nelja meeskonna “surnud ring”!

Esiliiga põhiturniirile tõmmatakse joon alla selle nädala pühapäeval. Viimane voor on harvanähtavalt põnev ja ettearvamatu, sest välja selgitamisel on järjestus kohtadele 3.-6., kus võib tekkida surnud ring koguni 4 meeskonna vahel! Lisaks saab selgeks, kas viimasena pääseb play-off’i Rakvere Tööriistamarket või “meie toidukaubad”.

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda on selged, nendeks on BGM Ehitus ja Sõmeru. Väike-Maarja meeskond saab omale veerandfinaali vastaseks kas Rakvere Tööriistamarketi või “meie toidukaubad”. Sõmeru meeskond kohtub veerandfinaalis 7. koha meeskonna SK KNT’ga.

12 võitu ja 7 kaotust on hetkel kirjas SK Vinni Tammedel, seisab ees raske mäng põhiturniiri võitja BGM Ehitusega. Võidu korral ollakse 13 võidu ja 7 kaotusega kolmandad, kaotuse korral langetakse 12 võidu ja 8 kaotusega surnud ringi.

12 võidu ja 8 kaotusega lõpetasid põhiturniiri nii JaKon Ehitus/Tapa kui Simuna Ivax. JaKon Ehitus alistas viimases voorus Rakvere Tööriistamarketi 81:74 (Janari Taar 28 – Timo Tubli 22, Rainis Naur 17). Põhiturniiri teise vooru 9 võidu ja 1 kaotusega läbinud Simuna Ivax oli oma viimases mängus 84:77 üle “meie toidukaubad” meeskonnast.

Surnud ringiga võib “liituda” veel ka Ilves Transport, kel voor enne põhitunriiri lõppu on kirjas 11 võitu ja 8 kaotust. Väike-Maarja meeskond pole põhiturniiri lõpus parimat minekut näidanud, sest viimased kolm mängu on lõppenud kaotusega. Viimati saadi koguni 99:64 “pakk” Simuna Ivaxilt (Erkki Sillamaa 20, Eerik Sillamaa 19, Virmo Tammemägi 19 – Ants Rouhijainen 18, Rivo Täheste 17). Viimases voorus kohtutakse Sõmeruga, kel põhiturniiril enam midagi kaalul ei ole.

Toome siinkohal ära erinevad võimalikud järjestused kohtadele 3.-7. sõltuvalt sellest, mitu meeskonda “surnud ringis” osaleb.

4 meeskonda
Kui Vinni kaotab BGM Ehitusele ning Ilves Transport võidab Sõmerut, on järjestus selline (sulgudes omavaheliste mängude võidud-kaotused):

3. Simuna Ivax (4-2)
4. Vinni Tammed (4-2)
5. JaKon Ehitus/Tapa (2-4)
6. Ilves Transport (2-4)

Simuna Ivaxi ja Vinni Tammede mängud jäid 1-1, kuid kahe mängu kokkuvõttes on punktivahe (75:72 / 75:82) +4 Simuna meeskonna kasuks.

JaKon Ehitus võitis Ilves Transpordiga mõlemad omavahelised mängud ning seetõttu oleksid nemad viiendal kohal ja Ilves Transport kuues.

Kuna veerandfinaalis lähevad omavahel vastamisi 3. ja 6. ning 4. ja 5. koha meeskonna meeskonnad, tekiksid sellise järjestuse puhul vastasseisud Simuna Ivax – Ilves Transport ning Vinni Tammed – JaKon Ehitus/Tapa.

3 meeskonda – nii Vinni Tammed kui Ilves Transport võidavad
Kui Vinni võidab BGM Ehitust, on nemad puhtalt kolmandal kohal ja “surnud ringi” ei kuku. Sellisel juhul tekib “surnud ring” kolme meeskonna vahel ja paremusjärjestus selline:

3. Vinni Tammed
4. Simuna Ivax (3-1)
5. JaKon Ehitus/Tapa (2-2)
6. Ilves Transport (1-3)

Ehk siis, veerandfinaalis kohtuksid omavahel Vinni Tammed – Ilves Transport ning Simuna Ivax – JaKon Ehitus/Tapa.

3 meeskonda – nii Vinni Tammed kui Ilves Transport kaotavad
Kui Vinni kaotab BGM Ehitusele, kukuvad nemad “surnud ringi”, Ilves Transport siis aga enam seitsmendast kohast kõrgemale tõusta ei saa.

3. Simuna Ivax (3-1)
4. Vinni Tammed (3-1)
5. JaKon Ehitus/Tapa (0-4)

Seega, veerandfinaalides läheksid vastamisi Simuna Ivax – Ilves Transport ning Vinni Tammed – JaKon Ehitus/Tapa.

2 meeskonda – Vinni Tammed võidab, Ilves Transport kaotab
Kui Vinni meeskond BGM Ehitust võidab ja Ilves Transport Sõmerule vastu ei saa, tekib “surnud ring” vaid Simuna Ivaxi ja JaKon Ehitus/Tapa vahel. Kuna Simuna meeskond mõlemad omavahelised mängud võitis, oleksid nemad neljandad ning JaKon Ehitus viies.

Kuna Ilves Transpordi saldoks jääks sellise stsenaariumi korral 11 võitu ja 9 kaotust, on reaalne võimalus see, et SK KNT tõuseb viimases mängus “meie toidukaubad” alistamisega Väike-Maarja meeskonnaga samale pulgale. 2-0 paremus omavahelistes mängudes annab aga Ilves Transpordile 6. koha ning SK KNT on seitsmes.

Veerandfinaalides kohtuksid Vinni Tammed – Ilves Transport ning Simuna Ivax – JaKon Ehitus/Tapa.

Ilves Transport
Viimase kahe hooaja meister Ilves Transport lõpetab sel hooajal põhiturniiri 6. kohal (foto: Ain Liiva)

Kes pääseb viimasena play-off’i – kas Tööriistamarket või “meie toidukaubad”?
Kaheksandale ehk viimasele play-off kohale käib samuti armutu võitlus – nii Rakvere Tööriistamarketil kui “meie toidukaubad” meeskonnal on on kirjas 8 võitu.

Tööriistamarketi edasipääs pole aga enam nende enda kätes, sest “meie toidukaubad” meeskonnal on põhiturniiril pidada veel üks kohtumine. Viimasest kahest mängust on Kadrina valla pallurid saanud kirja 90:79 (Mardo Mäeots 19, Raigo Pärs 18 – Madis Puusepp 20) võidu SK Aaspere üle ning 77:84 kaotuse Simuna Ivaxilt.

Viimases voorus kohtub “meie toidukaubad” võõrsil SK KNT meeskonnaga, kes enam 7. kohast kõrgemale tõusta ei saa. Võidu korral tõuseb “meie toidukaubad” 9 võidu ja 11 kaotusega 8. kohale ning play-off’is tuleks minna vastamisi BGM Ehitusega, kaotuse korral pääseb omavaheliste mängude parema skoorivahe tulemusel kohamängudele Rakvere Tööriistamarket.

Põnev ja ettearvamatu Lääne-Virumaa Kossuliiga hooaeg kulmineerub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.