Esiliigas on ees otsustavad nädalad

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga põhiturniiril jääb mängida veel vaid viimased kolm vooru ning käputäie meeskondade jaoks on iga järgnev matš kullahinnaga.

Kohamängudele pääseb põhiturniiri kuus paremat meeskonda ning viimasele kahele kohale on veel neli pretendenti – Rakvere Tööriistamarket, Sõmeru, SK Rakke ja Simuna Ivax.

Rakvere Tööriistamarket
Kas Rakvere Tööriistamarket pääseb play-off’i?

Praeguseks on juba selge, et põhiturniiriga lõppeb hooaeg SK Aaspere ja Simuna Artistoni jaoks. Aaspere kaotas viimati SK KNT meeskonnale kindlalt 71:106. Kohtumine ei olnud aga kaugeltki nii ühepoolne, kui numbrid näitavad – veel avapoolaja lõppedes juhtis Aaspere 39:37. Teisel poolajal viskas kodumeeskond aga koguni 69 punkti ja võttis oma.

Kunda meeskonna võitu panustasid enim Sten Pobbul ja Roger Kaldaru, kes viskasid vastavalt 25 ja 20 punkti. Aaspere tulemuslikumad olid Tanel Virtmann 20 ning Tanel Toomejõe 19 punktiga.

Tõelise maiuspala pakkusid Tamsalu pealtvaatajatele Tamsalu/JaKon Ehitus ja Sõmeru. Sõmeru meeste mängust oli näha, et play-off’i pääs on kindel eesmärk ning kolm veerandaega oldi võidus kinni – enne viimast veerandaega näitas tabloo nende 64:54 eduseisu.

Tamsalulased ärkasid viimasel mänguveeranil, mil algas armutu tagaajamine ning vahe hakkas iga minutiga sulama. Veel minut enne lõppu juhtis Sõmeru 77:71, kuid Tamsalu kangelaseks tõusnud Arlen Liivak tabas viimase minuti jooksul kaks kaugviset (neist teise kuus sekundit enne lõppu) ning viis oma meeskonna ette 79:78. Sõmeru meeskonnal oli minutilise mõttepausi järel veel võimalus kohtumine enda kasuks kallutada, kuid viimane vise sihile ei jõudnud ja kolmas ühepunktiline kaotus sel hooajal oli tõsiasi.

Arlen Liivak oligi kokkuvõttes Tamsalu meeskonna parim 22 punktiga, Karel Eesmaa lisas 21 punkti. Sõmeru meeskonda ei päästnud kaotusest ka Andri Metsaru 34 punkti. Kristjan Kruusimaa toetas omasid 20 ja Rainer Pastimäe 18 punktiga.

Sõmeru ebaedu ei suutnud paraku enda kasuks pöörata Rakvere Tööriistamarket, kes jäi 68:84 alla Hulja meeskonnale. Huljalaste 84 punktist koguni 59 kirjutati kahe mängija arvele – Tristan Frederik Murumägi viskas 31 ja Andres Saukas 28 punkti. Tööriistamarketi ridades vastas Karl Soosalu 24 punktiga.

Veel enamgi, Tööriistamarket ja Sõmeru kohtusid kolmapäeval omavahel ning sel korral suutis Sõmeru lähirivaali 72:68 alistada. Võit tõstis Sõmeru meeskonna 5. kohale ning Rakvere Tööriistamarketi päralt on kuues ehk viimane kohamängudele viiv positsioon.

Printsipiaalne kohtumine leidis aset ka SK Rakke ja Simuna Ivaxi vahel, kes mõlemad jahivad viimast play-off kohta ning jäid sel hetkel eesmärgist kahe võidu kaugusele. Vaid viiekesi (!) mängule tulnud Rakke meeskond kaotas küll avapoolaja 24:32, kuid suutis teisel poolajal siiski 63:55 võidu võtta. Rakkele tõi Mikk Altermann 29, Ivaxile Erkki Sillamaa 19 punkti.

Kui vaadata, mida toovad järgmised voorud, siis Rakvere Tööriistamarketil on mängida jäänud tabeli viimase Simuna Artistoniga ning viimases voorus SK KNT meeskonnaga. Artistonist peaks jõud üle käima, kuid võit Kunda meeskonna üle oleks suurüllatus. Seega, Tööriistamarketi eeldatav lõplik tulemus on tõenäoliselt 7 võitu ja 11 kaotust.

Sõmerul jääb veel rinda pista kahe Simuna meeskonnaga (Artistoni ja Ivaxiga). Peaks Sõmeru Artistoni võitma, on play-offi pilet käes ning Ivaxiga mäng on oluline vaid seetõttu, et välja selgitada, kes ja kuidas paiknevad kohtadele 6.-8.

SK Rakke järelejäänud mängud on SK Aaspere, Ilves Transpordi ja Huljaga. Ei tahaks siinkohal küll Rakkele liiga teha, kuid nende ülesanne kohamängudele edeneda tundub pigem teoreetilisena, sest kolmest mängust kaks on turniiritabeli liidrite vastu. Kui Rakke viimastes voorudes just üllatada ei suuda, kujuneb nende lõplikuks saldoks 6 võitu ja 12 kaotust.

Simuna Ivaxi vastasteks on Tamsalu/JaKon Ehitus, Sõmeru ja SK Aaspere. Kui meie ülaltoodud ennustused paika peavad, ei piisa Ivaxile play-offi jõudmisest ka siis, kui viimased kolm mängu võidetakse. Sellisel juhul jagataks Rakvere Tööriisamarketiga 6.-7. kohta, kuid +18 paremus omavahelistes mängudes (87:82 Ivaxile ja 86:63 Tööriistamarketile ) viiks edasi Tööriistamarketi. Nende ainuke lootus on see, et ise võidetakse kõik mängud ning Rakvere meeskond rohkem võidulisa ei teeni.

Turniiritabel:

Esiliiga põhiturniiri paremusjärjestus 2016/2017

KohtMeeskondVK-/MÄ
171171.8
251379.6
321687.7

Meistriliigas oli väga omanäoline nädal, sest oma hooaja esimese võidu teenis BGM Ehitus, kes suutis 82:78 alistada Virumaa PK meeskonna. Võidule pandi alus viimase veerandajaga, mis võideti 26:16. Mängu statistika ilmub lehele lähiajal.

Virumaa PK pidas veel teisegi mängu, milles suutis 86:74 alistada lähirivaal Simuna SK. Võitjate parimad olid Ander Talu 22 ja Randel Rainer Lille 18 punktiga. Simuna SK resultatiivseimaks kerkis Kaspar Põldmaa 24 punktiga.

Lisaks BGM Ehituse võidule oli veel ka teine erakordne sündmus – RLV Massive tegi Simuna SK vastu täiesti uskumatu mängu lõpu ning võitis 82:76. Veel viimase veerandaja eel oldi kodusaalis Simuna SK vastu 42:60 kaotusseisus, kuid viimased kümme minutit kallutati enda kasuks koguni 40:16 ning võeti magus võit.

Massive’i resultatiivseim oli Aron Kuusik, kes oma 21 punktist koguni 18 (!) viskas viimasel veerandajal. Silver Ramul toetas kaaslasi 17 ja Cristo Kens 15 punktiga. Simuna SK tulemuslikumad olid Raido Villers 18, Karlis Karm 17 ja Kaspar Põldmaa 14 punktiga.

Võidulisa teenis ka tabelijuht Väike-Maarja Päästekool, kes alistas 90:67 1. jalaväebrigaadi, revanšeerides seeläbi detsembris saadud 61:84 kaotuse.

Meistriliigas on jäänud pidada veel kuus vooru ja turniiritabel näeb välja järgmine: