Sõmeru 2018-2019 esiliiga pronks

Esiliiga pronksmedalid kuuluvad Sõmerule!

Esiliiga pronksimedalid kuuluvad sel hooajal Sõmeru meeskonnale, kes alistas ühepoolses kohtumises Rakvere Tööriistamarketi 84:64.

Mitmete põhimängijateta Tööriistamarket pidi otsustavas medaliheitluses läbi ajama vaid 7 mängijaga, kuid suutis sellest hoolimata esimesel poolajal osutada visa vastupanu. Esimene veerandaeg lõppes 18:18 viigiseisul ning püsis veel mängus ka enamuse teisest perioodist. Poolaja lõpus õnnestus Sõmerul siiski väike vahe sisse teha ning puhkama mindi seisul 39:31.

Teisel poolajal lükkas pikema pingiga Sõmeru sisse teise käigu ning läks Andri Metsaru viskekontserdi toel oma teed. Kolmanda veerandaja lõpuks kasvatati vahe juba 24-punktiliseks (67:43) ning kohtumise lõpp kuulus vormistamisele. Lõpuvile kõlades särasid tablool Sõmeru 84:64 võidunumbrid.

Kohtumise parimaks mängijaks valitud Sõmeru liider Andri Metsaru viskas 37 punkti. Mitmekülgse mänguga sai hakkama Arlis Krikk, kes lisas 14 punktile 7 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Siim Anderson viskas 9 punkti ning noppis koguni 19 lauapalli (sh 10 ründelauast).

Andri Metsaru MVP
Andri Metsaru viskas pronksimängus 37 punkti (foto: Ain Liiva)

Rakvere Tööriistamarketi resultatiivseimaks kerkis 22 punktiga Timo Tubli, visketabavusega hädas olnud Kristofer Veismann lisas 15 punkti.

Statisikast hakkab silma üks eriti harukordne number – Sõmeru meeskond noppis koguni 69 lauapalli Rakvere Tööriistamarketi 36 vastu. Mängu põhjalikku statistikat saab vaadata siit.