Raigo Pärs

Esiliiga põhiturniiri lõpus oli pinget küllaga

Esiliiga põhiturniirile tõmmati eelmise nädalaga joon alla ning selgusid veerandfinaalpaarid.

Esiliiga põhiturniiri võidu sai “meie” Toidukaubad, kes vormistas viimase mängu võiduks, seda lisaajal Ilves Transpordi üle tulemusega 89:82. Põhiturniiri võitja saavutas 18 mängust 15 võitu ning kolmel korral lahkus kaotajana. Teise koha põhiturniiril saavutas Ilves Transport, kelle näitajad olid põhiturniiri lõpus 13 võitu ja 5 kaotust. Tabeli kolmandalt realt leiame Sõmeru meeskonna 12 võidu ja 6 kaotusega. Neljas on Kadrina Karud, kes sarnaselt JaKon Ehitus/Tapa meeskonnaga saavutas 10 võitu ja 8 kaotust, kuid omavahelistes mängudes jäi peale Kardina meeskond 2:0 ning seetõttu platseerus JaKon Ehitus Tapa viiendale kohale, peale põhiturniiri lõppu. Kuuendana pääses veerandfinaali Haljala NGU meeskond 9 võidu ja samapaljude kaotustega. Nendega võrdselt võite ja kaotusi sai ka Simuna SK ning ka omavahelised mängud olid 1:1, kuid siin sai määravaks parem korvide vahe omavahelistes mängudes (+ 13 Haljala NGU). Seega Seitsmes koht peale põhiturniiri lõppu kuulub Simuna SK. Viimase kaheksanda veerandfinaal koha sai 7 võidu ja 11 kaotusega naabermaakonna meeskond Tööriistamarket/Lüganuse. Hooaja saavad lõppenuks lugeda ning 9 koha saavutas Tarvas 2 noortemeeskond kelle saldoks jäi 5 võitu ja 13 kaotust ning 10 koha sellel hooajal sai Škoda Rakvere kellel õnnestud korra võidurõõmu maitsta ning 17 korral tuli vastaste paremust tunnistada. Põhiturniiri tabel leitav siit

Seega veerandfinaali paarid näevad välja järgmised:

1. “meie” Toidukaubad – Tööriistamarket/Lüganuse;

2. Ilves Transport – Simuna SK;

3. Sõmeru – Haljala NGU;

4. Kadrina Karud – JaKon Ehitus/Tapa

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul ning mängud peavad olema peetud hiljemalt 17.04.2022 (k.a). Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul. Poolfinaali paarid moodustavad 1 ja 4 mängu võitjad ning 2 ja 3 mängu võitjad.