Esiliiga esimene finalist on Vinni Tammed!

SK Vinni Tammed alistas poolfinaali teises kohtumises Rakvere Tööriistamarketi 81:64 ning edenes 2:0 seeriavõiduga esiliiga finaali!

Avakohtumise koguni 36 punktiga kaotanud Tööriistamarket alustas sarnaselt esimesele mängule isukalt, asudes nelja minutiga 11:5 eduseisu. Vinni meeskond võttis aga järele ning kaks minutit enne lõppu säras tablool 16:16 viik. Veerandaja lõpp kujunes Kristo Tammiksaare sooloks, kes viskas 8 punkti järjest ning vedas külalised teiseks veerandajaks 24:18 juhtima. Teisel veerandajal vahe püsis, kuid poolaja lõpu eel suutsid Tammed vahe kahekohaliseks kasvatada. Poolajapausile mindi seisul 41:32.

Kohtumise teist poolt alustasid taas paremini võõrustajad, kes 8:2 spurdi toel vahe 43:40-le vähendasid. Jõudude vahekord püsis sellisena kuni kolmanda veerandaja eelviimase minutini, siis tegi Vinni meeskond 11:0 spurdi ning kasvatas vahe juba 15-punktiliseks (62:47). Kohtumise lõpus kasvas vahe paaril korral ka enam kui kahekümnele punktile, lõpptulemuseks vormistati 81:64.

Ühtlaselt tegutsenud võitjate parimad olid Kristo Tammiksaar 20 ja Martin Laandu 15 punktiga. Kaotajate poolel kerkisid resultatiivseimateks Kristofer Veismann ja Sten Küüsmaa, kes viskasid vastavalt 18 ja 16 punkti.

27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval astub Rakvere Tööriistamarket väljakule kell 12:00 algavas pronksimängus ning SK Vinni Tammed mängib kell 14:00 algavas esiliiga finaalis.

Ilves Transpordi ja Sõmeru vahelises paaris on seis 1:0 Väike-Maarja meeskonna kasuks. Seeria teine kohtumine toimub pühapäeval kell 16:00 Väike-Maarjas.