Juris Umbrasko

EELVAADE: kas Tööriistamarketi muinasjutt jätkub ka poolfinaalis Vinni Tammede vastu?

Esiliiga põnev hooaeg jätkub täna õhtul, kui poolfinaali avamängus astuvad väljakule põhiturniiri neljas meeskond SK Vinni Tammed ning suurüllataja Rakvere Tööriistamarket, kes pääses play-offi viimase ehk kaheksanda meeskonnana.

Vinni meeskond jõudis nelja parema hulka mõneti ootamatult kergesti, kui kahe mängu kokkuvõttes mängiti veerandfinaalis JaKon Ehitus/Tapa üle 50-punktilise paremusega – esimene mäng võõrsil võideti 90:68 ning teine kodusaalis 84:56.

Rakvere Tööriistamarket lõhkas aga tõelise pommi, kui mõlemas mängus mängiti üle põhiturniiri kindel valitseja BGM Ehitus! Esimeses mängus saadi 77:71 võiduga kordusmänguks kuuepunktiline edu ning teises kohtumises pandi i-le täpp peale viimase veerandajaga, mis päädis 69:62 võiduga.

Põhiturniiri omavaheliste mängude saldo jäi 2:0 Tööriistamarketi kasuks – sügisel võideti 105:90 ning kevadel põhiturniiri lõpu eel draamatilises mängus kujunesid võidunumbriteks 80:79.

Vinni Tammede suureks plussiks on väga ühtlane ja treenitud koosseis, kelle vägesid juhatab Juris Umbraško. Rakvere Tööriistamarketi pink ei ole küll nii pikk, kuid hooaja lõpus ja play-off’is on meeskonna võidule vedanud tandem Sten Küüsmaa ning Kristofer Veismann, kellest viimane on kõigis mängudes “kütnud” üle 30 punkti.

Selle poolfinaali muudab eriliseks mitu asjaolu – esiteks see, et kumbki meeskond ei ole Kossuliiga nelja aasta jooksul medalimängudele jõudnud. Vastasseisule lisab aga vürtsi veel hooaja keskel toimunu, kui pärast esimest ringi liikusid 9 RSK Tarva noormängijat Tööriistamarketi meeskonnast just Vinni Tammede ridadesse. Ehk siis, tõestamist on mõlemal poolel omajagu.

Kahe võiduni mängitavas poolfinaalis toimub esimene mäng pühapäeval, 14. aprillil kell 19:00 Vinni Spordikompleksis, teine kohtumine Rakveres (aeg veel lahtine) ning vajadusel kolmas mäng taas Vinnis.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.