Tööriistamarket üllatas Vinni Tammesid

Esiliigas sai üllatuskaotuse SK Vinni Tammed, kui kodusaalis tunnistati Rakvere Tööriistamarketi ülinappi 80:79 paremust.

Mänguks olid paremini valmis Rakvere mängijad, kes läksid kahe minutiga 10:0 ette. Seejärel ärkas ka Vinni meeskond, kes tabavate kolmestega mängu tagasi tuli – teisele veerandajale mindi siiski seisul 26:25. Teisel veerandajal õnnestus võõrustajatel ka juhtima pääseda, parimal hetkel juhiti juba 43:38. Poolajapausile mindi Vinni meeskonna 46:45 eduseisul.

Kolmandal veerandajal jätkus tõeline põnevuslahing, kus juhtiv pool aina vahetus. Veerandaja lõpus suutsid külalised aga kahe järjestikkuse tabamusega otsustavaks vaatuseks 63:60 juhtima asuda.

Viimase veerandaja algul pääsesid Tammed küll 65:63 juhtima, seejärel lasti aga Tööriistamarketil teha 12:2 spurt, mille tulemusel vahe 4 minutit enne lõppu juba kaheksale punktile (75:67) kärises. Kohtumise lõpp kujunes tõeliseks trilleriks – Vinni meeskond võttis järele ning Erik Kaasiku viske järel pääseti 79:78 ette, mille järel Tööriistamarket võttis aja maha. Mõned sekundid enne mängu lõppu realiseeris Rainis Naur mõlemad vabavisked ning viis omakorda juhtima külalised – seisuks 80:79. Kodumeeskonnal oli veel võimalus mäng enda kasuks pöörata, kuid viskele ei jõutud ning vastu tuli valus kaotus, mis põhiturniiri tabeliseisu silmas pidades taas kõvasti kaarte segas.

Võitjate poolel tegi enim skoori Kristofer Veismann, kes viskas 34 punkti. Vinni Tammesid ei päästnud kaotusest ka Erik Kaasiku 32 punkti.

Kümne võidu kõrvale seitsmenda kaotuse teeninud Vinni meeskond langes tabelis Simuna Ivaxiga 4.-5. kohta jagama, viimase play-off koha ehk põhiturniiri 8. koha nimel võitleval Rakvere Tööriistamarketil on kirjas 7 võitu ja 11 kaotust.