Arnu Lippasaar

Arnu Lippasaar: “Loodame, et kohalik liiga muutub veelgi atrakviisemaks”

Lääne-Virumaa Kossuliiga alustab uue hooaja eel intervjuude sarja, milles teeme lähemalt tutvust 2018/2019  hooajal liigas osalevate meeskondadega.

Esimesena võtsime ühendust liiga mulluse meistri RSK Tarvas võistkonna eestvedaja Arnu Lippasaarega, et uurida eelmise hooaja kohta ning ühtlasi avada veidike kaarte selles osas, milliste ootuste ja eesmärkidega uuele hooajale vastu minnakse.

Võitsite mullu oma Lääne-Virumaa Kossuliiga debüüthooajal meistritiitli, kuid karikavõistlustel langesite juba avaringis. Kas Kossuliiga hooaeg oli teie jaoks kokkuvõttes siiski õnnestumine või olid eesmärgid suuremad?

Eks see esimene hooaeg oli minu kui klubivedaja jaoks esmakordne kogemus. Hooaja algul oli treeneritel väga palju tegemist, et meeskonnas asjad kokku sobitada. Oli ju huvitav olukord, kus põhiraskust kandsid meie enda noored – mida aeg edasi, seda paremini asjad klappima saime.

Karikamängus tuli meile ju vastu vana hea kogenud põhiliselt Saku I liiga meestest koosnev sõpruskond. Ja eks näha oli, et nimi Tarvas andis neile ikka kõvasti tuhhi juurde. Meie põhirõhk oli ikka II liiga. Kuna seal aga mänge vähe, siis võtsime osa ka korraliku tugevusega Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigast. Tänu sealt saadud headele mängudele ladusime kevadeks korraliku põhja. Kokkuvõtteks oli muidugi super hooaeg – esmatähtis oli Eesti korvpalli meistrivõistluste II liiga võit, boonuseks saime veel ka maakonna meistritiitli.

Tõusite käesolevaks hooajaks Eesti korvpalli meistrivõistlustel esiliigasse ning olete suvel koosseisu kõvasti täiendanud. Kas plaanite ka Kossuliigas mängida samade meestega?

Sellel hooajal on meie peaeesmärk jõuda ikka Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliiga Final Four’i. Seal võib muidugi kõike juhtuda. Koduses liigas sooviks rohkem võimalust anda oma spordikooli noortele, eks hooaja sees võiks ju mõni vanem mees abis ja kogemusi jagamas käia, sest see tõstaks ka noorte enesekindlust. Kuidas täpselt play-offi’des tiimi komplekteerime, seda praegu veel öelda ei oska. Las see jääb teistele hinge kriipima…

Kuidas RSK Tarvas tiimi mängijad ennast suvel vormis hoiavad ning millal algasid ühised treeningud uueks hooajaks?

Suvel oli meie noortel vähemalt kuuajane paus, osadega alustasime treeninguid augusti algul. Vanemad mehed hoidsid ennast vähemalt nende enda jutu järgi ise enam-vähem toonuses. Eks see esimeste mängudega näha ole, kui tõetruu see jutt on. Ühistreeninguid alustasime augusti eelviimasel nädalal.

Mida ootate Lääne-Virumaa Kossuliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Loodame, et kohalik liiga muutub veelgi atraktiivsemaks. Eks Tarvas on sellesse juba ka oma panuse andnud ja loodame ka edaspidi anda. Sõltumata meie koosseisust, eks kõik tahavad ju Tarvale ära panna. See on aga ainult positiivne ja edasi viiv nähtus! Meie eesmärk on anda võimalikult palju kogemusi oma järelkasvule, kellel on väljund nii meistriliigas osalevas esindusvõistkonnas kui esiliigas Rakvere Tööriistamarketi koosseisus. Ja noh, võita tahavad ju muidugi kõik. Tore oleks ikka finaalpäevale jõuda, et suurel väljakul mängida.

Kes mängivad kevadel Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga finaalis?

Kadrina Karude suur tahtmine on meiega kuskil tähtsas mängus kohtuda. Ehk siis nemad ja meie, oleks ju tore. Aga midagi ei juhtu, kui meie asemel hoopis Päästekool ja hirmsasti seda trofeed ihkav RLV Massive seal madistaks. Eks sellest neljaset pundist kaks tükki seal olema saavad. Igal juhul, edu kõigile ja kes teab, äkki saab Lääne-Virumaa Kossuliiga ajalugu endale taas uue esmakordse meistri?

Lääne-Virumaa Kossuliiga põhiturniir algab oktoobri alguses, sel hooajal osaleb liigas kokku 19 meeskonda – meistriliigas 8 ning esiliigas 11. Kossuliiga hooaeg kulmineerub aprillikuus Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.