2022a. Škoda Kossuliiga karikavõitja on SKA/Päästekool

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused kulmineerusid eile Rakvere Spordihoones peetud finaaliga, kus SKA/Päästekool alistas enam kui 600 pealtvaataja ees RLV Massive’i 95:94 (poolaeg 45:49).

RLV Massive alustas kohtumist väga hästi – meeskondlik tegutsemine ja selgelt suurem tahtmine tõid kiirelt tabloole 10:3 eduseisu. SKA/Päästekool üritas rohkem individuaalselt, kuid esimese veerandaja keskpaigani ei tahtnud sellise tegutsemise toel pall kuidagi korvi jõuda. Kolm minutit enne veerandaja lõppu pääsesid päästjad korraks juba 16:14 eduseisu, kuid perioodi lõpus suutis Haljala esindusmeeskond  mängu võrdsustada ning esimesele puhkepausile mindi viigiseisult 25:25.

Teise veerandaja alguses tegi RLV Massive kuue minutiga 17:2 spurdi ja kasvatas edu 15 punktiliseks, kuid Tõnis Peili tegutsemine korviall ja Kristo Saage tabavad kaugvisked aitasid SKA/Päästekoolil taas poolajaks järgi tulla. Pikemale vaheajale mindi RLV Massive eduseisus 49:45

Statistikasse piiludes näeme, et Timo Eichfuss oli vastaseid kostitanud poolajaks 19 punktiga. Lauavõitluses oli aga poolajal parem SKA/Päästekool 25-18, sealjuures said päästjad 9 ründelaua palli RLV 5 vastu.

Teine poolaeg jätkus võrdsete heitlus kuni kuuenda minutini, seejärel tegid päästjad 10:2 minispurdi ja said üle pika aja juhtima 69:63. Kolmanda veerandi lõpuni jätkus võrdsete heitlus ja enne viimast veerandit juhtis SKA/Päästekooli meesskond seisuga 71:67

Mida minutid edasi, seda põnevamaks finaalmäng läks – esimene häirekell lõi RLV Massivele, kui nende mängujuht Risto Puur nelja veaga pingile maandus ning nejanda veerandaja keskpaigaks said päästjad jutima kuue silmaga. Aga Massive meestel oli vastuseid varnast võtta ja viimase minuti kahe kolmesega suudeti seis minimaalseks mängida (-1) ning pall Päästekoolile audist lahti mängida. Koheselt tehti Kristo Saagele viga ja tablool mänguaega 3,9 sekundit ja kaks vabakat. Vanameister lajatas esimese mööda ja teine juba tahtlikult rõngasse, et aeg käima läheks. RLV suutis veel palli toimetada keskjoonele ja sooritada ka kaugelt viske aga tõsiasi 94:95 karikavõit SKA/Päästekoolile

Päästekooli ridades tegi suurepärase esituse Kristo Saage, kes valiti ka mängu parimaks, lisaks 23 punktile 8 lauapalli ning kuus tabavat kolmest. Tõnis Peil panustas võitu 21 punkti, 9 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu.

RLV Massive’i parimad olid täna üleplatsi mees Timo Eichfuss 35 punkti, 9 laua ja 6 kolmesega (tabas 8/6). Risto Puur lisas 19 punkti ja 8 resultatiivset söötu.

Statistika: FIBA Box Score RLV vs PÄÄ 29 detsember (3)

Škoda Kossuliiga soovib kõigile pallivõluritele head vana-aasta lõppu ning sportlikku uut aastat!