1JVBr või Tamsalu – kumb pääseb meistriliiga play-offi?

Meistriliiga põhiturniiril võitlevad viimase play-off koha nimel 1. jalaväebrigaad (1JVBr) ja Tamsalu/JaKon Ehitus. Edasipääsu võimalus on mõlemal, kuid Tamsalu käekäik ei sõltu vaid nende enda tulemusest Väike-Maarja Päästekooli vastu.

Livar Liblik
Kas Livar Liblik suudab Tamsalu meeskonna play-offi vedada? (foto: Ain Liiva)

Hooaja esimeses pooles hirmuäratavas hoos olnud 1JVBr seis hakkas muutuma jaanuaris pärast nende liidri Sander Ramuli vigastust. Teises ringis on võidurõõmu tuntud harva ning pikalt esikolmikus püsinud meeskonda ähvardab halvima stsenaariumi korral ka kohamängudelt eemale jäämine.

Esimene otsustav hetk edasipääseja selgumisel on kolmapäeval kell 19:15 kui Väike-Maarja Päästekool võõrustab  Tamsalu meeskonda. Et säilitada teoreetiline edasipääsu võimalus, peavad tamsalulased Päästekooli alistama. Kaotuse korral lõpetatakse põhiturniir 7. kohal.

Tamsalu kaotuse korral on 1JVBr kindlustanud koha kuue parema hulgas ning nende enda 20. märtsi vastasseis RSK Tarvas II võistkonnaga enam tähtsust ei oma. Peaks Tamsalu aga Väike-Maarja meeskonnast üle olema, viib ajateenijad play-offi vaid võit.

Kummalgi meeskonnal kuuendast kohast kõrgemale tõusta ei ole võimalik ning veerandfinaalis minnakse vastamisi põhiturniiril kolmandaks tulnud võistkonnaga.