Madis Kerge

Võit Aaspere üle kindlustas Sõmerule põhiturniiri teise koha

Esiliigas teenis kindla võidu Sõmeru, kes alistas tabeli viimase SK Aaspere 93:67 ning kindlustas sellega põhiturniiri teise koha.

Sõmeru pani asjad paika juba avaminutitel, mil 11:0 juhtima asuti. Aaspere suutis veerandaja keskpaigaks küll vahe vaid viiele punktile (15:10 vähendada), kuid teisele veerandajale mindi siiski Sõmeru 27:17 eduseisus. Teisel perioodil tegi kodumeeskond taas mitu korraliku spurti ning pikemaks pausiks oli vahe kasvanud juba 19-punktiliseks – 50:31.

Kolmandal veerandajal õnnestus SK Aasperel tänu Oliver Reinoli kolmele kaugviskele vahet veidike vähendada, kuid Sõmeru kontrollis asja käiku ning hoidis eduseisu turvalisena. Viimasele veerandajale mindi seisul 66:50, Sõmeru tegi aga kohe 15:0 spurdi ning läks kindlalt oma teed – kohtumise lõpuks särasid tablool 93:67 võidunumbrid.

Võitjate poolel tõusis 15 punktiga resultatiivseimaks Madis Kerge. Kaotajate parimana viskas Oliver Reinol 18 punkti, Ingmar Toomejõe lisas 15 punkti.

13 võitu ja 6 kaotust kogunud Sõmeru kindlustas selle võiduga põhiturniiri teise koha. SK Vinni Tammedel on võimalik viimases voorus küll Sõmeruga samale pulgale tõusta, kuid omavahelised mängud on 2:0 Sõmeru kasuks. Sõmeru veerandfinaali vastaseks tuleb põhiturniiri 7. koha meeskond. SK Aaspere pole sel hooajal võidurõõmu tunda saanud ning asub 11.kohal.