Võimas lõpp tõi Karudele võidu RLV Massive üle

Valitsev meister Kadrina Karud andis play-off’i eel tormihoiatuse, alistades võõrsil põhiturniiri võitja RLV Massive meeskonna 93:78. Selle võiduga tõusid Karud hetkeks turniiritabelis kolmandaks, kuid lõplik paremusjärjestus selgub alles põhiturniiri kõige viimases mängus, kus Kadrina meeskond võõrustab Väike-Maarja Päästekooli.

Allan Ehte
Allan Ehte 34 punkti vedasid Karud võidule (foto: Ain Liiva)

Kohtumise alguses pääses kodumeeskond 9:2 juhtima, kuid esimese veerandaja lõpuks jõudsid Karud 20:20 viigini. Teisel veerandajal haaras RLV Massive mängu täielikult enda kontrolli alla ning juhtis seitsme minuti järel juba 44:28. Poolaja viimase kolme minutiga suutsid Karud Allan Ehte 11 punkti toel kaotusseisu siiski 41:47-le vähendada.

Teisel poolajal kontrollis kodumeeskond asjade käiku kolmanda veerandaja kaheksanda minutini, mil tabloo näitas eduseisuks veel 63:57. Seejärel haaras ohjad Kadrina meeskond, kes viimaseks veerandajaks 67:65 juhtima asus.

Viimase veerandaja algul sai RLV Massive taas kerge edu (72:67), kuid sel hetkel panid Karud sisse järgmise käigu ja enam tagasi ei vaadanud. Järgneva 7 seitsme minutiga visati 26 punkti võõrustajate 2 vastu, mis otsustas kohtumise saatuse.

Pidurdamatus hoos oli Karude liider Allan Ehte, kes viskas 34 punkti. RLV Massive parimad olid Sander Karro 18 ja Roman Konontšuk 17 punktiga.

See oli RLV Massive viimane põhiturniiri mäng – 11 võidu ja 3 kaotusega kindlustati põhiturniiri võit ning otsepääs poolfinaali, kus minnakse kokku põhiturniiril 4. ja 5. koha saanud meeskondade vahel peetud veerandfinaali võitjaga. Kadrina Karudel on jäänud pidada veel üks mäng, kui kogu põhiturniiri kõige viimases vastasseisus minnakse kokku otsese konkurendi Väike-Maarja Päästekooliga.