Virumaa PK pääses ehmatusega

Virumaa Pallimängude KoolLaupäeval selgus meistriliiga viimane poolfinalist, kelleks on Virumaa PK. Esimene kohtumine 1. jalaväebrigaadi vastu küll 71:74 kaotati, kuid koduväljakul suudeti teise poolajaga otsustav mäng 74:51 enda kasuks kallutada ning kahe mängu kokkuvõttes 20-punktilise paremusega edasi pääseda.

1JVBr oli kordusmänguks hästi häälestunud ning asus võõral väljakul kolme minutiga 8:0 juhtima. Seejärel kosusid ka Vaido Rego hoolealused ning esimeseks puhkepausiks näitas tabloo 16:12 sõduritele. Teisel veerandajal said taas paremini minema külalised, kelle eduseis oli peagi juba 23:15. 9:0 vahespurt tõi aga Virumaa PK mängu tagasi ning sama hooga poolaeg ka lõpetati – seis 30:28 Virumaa PK-le, mis kahe mängu kokkuvõttes tähendas, et 1JVBr edu oli veel minimaalne 1 punkt.

Teine poolaeg oli Virumaa PK pidu. Kuue minuti jooksul lasti vastasel visata vaid üks punkt ning kasvatati eduseis 42:29-le. Sellest löögist 1JVBr enam ei toibunud ning poolfinaali rong oli jaamast lahkunud. Hea hoo ja viskekindluse leidnud Virumaa PK tabas viimasel veerandajal neli kaugviset ning võttis numbriliselt kindla võidu.

Ander Talu
Ander Talu oli 18 punktiga Virumaa PK resultatiivseim (foto: Ain Liiva)

Võitjate parim oli harjumuspäraselt Ander Talu, kes viskas 18 punkti. Kiur Thomas Vehmanen lisas 16, Sten Saaremäel 13 ning Karl Soosalu 10 punkti. Kaotajate ridades jõudsid kahekohalise punktiskoorini Kevin Täpp ja Martin Ütsmüts, kes viskasid vastavalt 18 ning 17 punkti. Täpp oli suures hädas vabaviskejoonelt, tabades vaid 4 üritust 12st (seejuures kolmandal veerandajal olulisel hetkel järjest 6st 1).

Virumaa PK poolfinaali vastaseks on põhiturniiri võitja Kadrina Karude meeskond. Esimene mäng peetakse laupäeval 22. aprillil kell 17:00 Kadrina Spordikeskuses. Finaali pääsemiseks on vaja koguda 2 võitu.