Vinni Tammed avasid võiduarve

Testturniiri A-alagrupi võiduta meeskondade vastasseisus pani Vinni Tammed võõrsil SK Aaspere vastu oma paremuse maksma tulemusega 93:85.

Karl-Gustav Kello
Karl-Gustav Kello (nr 6) vedas Vinni Tammed esimese võiduni (foto: Ain Liiva)

Kodusaalis mänginud Aaspere alustas hästi ning asus kuue minutiga 13:2 juhtima. Vinni meeskond tegi aga kahe ja poole minutiga omakorda 17:2 spurdi ning pääses ette. Esimesele puhkepausile läksid meeskonnad 21:21 viigiseisul.

Teine veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses, kus juhtiv pool pidevalt vahetus. Poolaja lõpus näitas kindlamat tegutsemist Aaspere, kes poolajapausiks 48:43 ette pääses.

Ka kolmandal veerandajal püsis mäng kodumeeskonna kontrolli all, kes viimaseks perioodiks edu juba kahekohaliseks kasvatas. Kohtumise lõpus alustas Vinni meeskond marulist tagaajamist ning vahe hakkas tasahaaval kahanema. Veel kolm minutit enne kohtumise lõppu oli Aaspere eduseis 81:77, Vinni lõpetas aga mängu 16:4 spurdiga ning võttis ülimagusa 93:85 võidu.

7 kaugviset tabanud Karl-Gustav Kello oli 30 punktiga Vinni Tammede parim, Erik Kaasik toetas 26 punktiga. SK Aaspere resultatiivseim oli Aivo Aru 23 punktiga.

Vinni meeskond teenis kolme kaotuse kõrvale esimese võidu, Aaspere on kaotanud kõik neli seni peetud kohtumist.