Viimase sekundi kaugvise viis Tamsalu võidule Simuna üle!

Meistriliigas viimaste play-off kohtade nimel heitlevad Tamsalu/JaKon Ehitus ja Simuna Spordiklubi vahelises mängus selgus võitja viimase sekundi viskest. Terve mängu tagaajaja rollis olnud Tamsalu võttis viimase sekundi tabava kaugviske tulemusel ülimagusa 77:76 võidu.

Tõnis Vainus
Tõnis Vainuse viimase sekundi tabav kaugvise viis Tamsalu võidule (foto: Ain Liiva)

Uimaselt ja skoorivaeselt alanud mängus kumbki pool otsustavalt eest minna ei suutnud, avaveerandaja järel säras tablool 16:16 viik. Teisel perioodil haaras initsiatiivi Simuna meeskond, kes kaugvisete toel poolajaks 39:36 juhtima pääses.

Teisel poolajal jätkus mäng Simuna kontrolli all, kes kodumeeskonda lähemale ei lasknud. Viimast veerandaega alustati Simuna meeskonna 60:55 eduseisul.

Järjestikkuste kaugvisete toel kasvatasid külalised viimase perioodi alguses eduseisu mitmel korral kahekohaliseks, kuid lõplikult Tamsalu meeskonda murda ei suutnud. Veeranda teises pooles hakkas vahe vaikselt sulama ning tõeline põnevusetendus rullus lahti päris viimastel sekunditel. 7 sekundit enne normaalaja lõppu tehti kodumeeskonna 74:76 kaotusseisus ebasportlik viga Tamsalu keskmängija Janari Taari vastu, kes aga eksis mõlemal katsel! Küljeaudi lahti mängimise järel said Simuna mängijad pallile näpud vahele ning mängida jäi veel 4 sekundit. Teisel katsel oli Tamsalu taas loogilise lahenduse leidmisel hädas, kuid õnnega pooleks sattus pall Tõnis Vainuse kätte, kel ei jäänud muud üle, kui viimasel sekundil üle vastase käe teele saata kiire kaugvise. Rõngal põrganud pall maandus lõpuks korvis ning 77:76 võiduga jäi Tamsalu play-off unistus ellu.

Võitjate parim oli Livar Liblik 19 punktiga (sh vv 16/10), Simuna poolel vastasid Erkki Sillamaa 29 ja Karlis Karm 18 punktiga.

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga turniiritabel on mõned voorud enne põhiturniiri lõppu äärmiselt põnev. Kui RLV Massive ja RSK Tarvas I meeskond jaotavad tabeli kaks esimest kohta ja on kindlustanud pääsu otse poolfinaali, siis kohad 3.-7. on täiesti lahtised. Kolmel meeskonnal on hetkel kirjas 6 võitu (1JVBr, Kadrina Karud ja Simuna Spordiklubi), Väike-Maarja Päästekoolil on 5 ning Tamsalu/JaKon Ehitusel 4 võitu.