VEERANDFINAAL: Virumaa PK – 1JVBr

Täna õhtul kell 20:15 teevad meistriliiga veerandfinaaliga algust Virumaa Pallimängude Kool (Virumaa PK) ja 1. jalaväebrigaad (1JVBr).

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Kadrina Karud ja Väike-Maarja Päästekool) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Virumaa PK näol on tegemist liiga uustulnukaga, kes napsas 9 võidu ja 9 kaotusega põhiturniiril neljanda koha. 1JVBr oli nende lähim jälitaja, kes 7 võidu ja 11 kaotusega pääses kohamängudele viienda asetusega.

Vaido Rego
Kas Vaido Rego viib Virumaa PK poolfinaali?

Meistriliiga põhiturniiril peeti kolm vooru ning kõik kohtumised suutis enda kasuks kallutada Virumaa PK. Detsembris peetud esimene omavaheline vastasseis võideti võõrsil 84:66. Teine kohtumine oli kõige tasavägisem ning lõppes Vaido Rego hoolealuste 90:83 võiduga. Põhiturniiri viimases voorus suruti vastane aga vaid kuuekesi põlvili koguni 110:80.

Ander Talu
Ander Talu on Virumaa PK suurim skooritegija (foto: Ain Liiva)

Virumaa PK mängijad on sel hooajal saanud väga kõva karastuse ning arengus suure sammu edasi astunud, sest mitmed mängijad on saanud treenida ning Alexela korvpalli meistriliigas mängida Rakvere Tarvase/Palmse Metall koosseisus. Meeskonna suurim skooritegija on Ander Talu, kes just hooaja lõpu edenedes on leidnud võimsa hoo ning põhiturniiri viimastes mängudes kogus üle 30 punkti mängus. Meeskonna aju ja mootor on mängujuht Sten Saaremäel, kes pole küll tulenevalt põhimehe rollist Tarvases saanud Kossuliiga väga paljudes mängudes meeskonnale abiks olla. Põhiraskust kannavad veel Randel-Rainer Lille, Sten Kuber, Henri Matikainen ja Kiur Thomas Vehmanen. Noortemeeskonnale omaseks on tegemist väga ühtlase koosseisuga ning lisaks eelnimetatutele on oluline roll täita ka ülejäänutel, sest võistkonna rotatsioon on suur.

Karl-Peeter Junk

1JVBr koosseis on hooaja jooksul veidi varieerunud, kuid põhimeeste nimekirjast leiame läbilõike sisuliselt kogu Eestimaa korvpallikaardist – Karl-Peeter Junk on Tiit Soku korvpallikooli kasvandik, Rapla korvpallikantsi esindab Martin Ütsmüts, Tartust on pärit 205-sentimeetrine Henri Kelt, Ida-Virumaad esindavad Germo Reimer ja Karl-Henri Kaljus ning saarlaste lippu hoiab kõrgelt Alari Hiis. Koosseisust leiab ka Lääne-Virumaa esindajad Kevin Täpi ja Martin Korjuse.

Sõdurid on sel hooajal näidanud, et kui kohal on kõik olulised tegijad, suudetakse mängida kõigiga – heaks tõestuseks on hooaja alguses saadud võit põhiturniiri võitja Kadrina Karude üle. Meeskonna suurim mure on aga kaitse, sellest annab tunnistust ka viimases mängus just Virumaa PK visatud 110 punkti.

Põhiturniiri põhjal on favoriidikoorem selles paaris Virumaa PK õlul. Et 1. jalaväebrigaad on sel hooajal alistanud korra mõlemad põhiturniiril kahe parema hulka tulnud meeskonnad, ei tasu neid aga kindlasti enneaegselt maha kanda ning pusimist tuleb kõvasti.

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis. Seeria avamäng toimub teisipäeval 11. aprillil kell 20:15 Tapal ning korduskohtumine laupäeval 15. aprillil kell 12:00 Rakvere Rahu hallis.

Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri võitja Kadrina Karude meeskonnaga.