B-alagrupp: nädala eelvaade (06.11-12.11)

Testturniir on lähenemas lõpule ning viimastes voorudes selguvad käesoleva hooaja meistri- ja esiliiga koosseisud. Eeloleval nädalal on B-alagrupis võimalik meistriliiga koht lunastada nii Väike-Maarja Päästekoolil kui Simuna Spordiklubi meeskonnal.

Simuna Spordiklubi
Kas Simuna SK kindlustab sel nädalal meistriliiga koha? (foto: Ain Liiva)

E 06.11 19:15 Väike-Maarja Päästekool – SK KNT
Nädala avalöök toimub juba harjumuspäraselt Väike-Maarjas, kus Päästekooli meeskond võtab vastu SK KNT. Päästekoolil on möödunud voorust selja taga kerge 120:76 võit Rakvere Tööriistamarketi vastu, kuid sel korral tuleb kindlasti oluliselt raskem tööpäev. Meeskonna liidriks on kerkinud Taavi Leinart, kes möödunud nädalal vastaseid 33 punktiga kostitas.

SK KNT käsi eelmisel nädalal nii hästi ei käinud – võõrsil lasti Simuna Spordiklubil oma korvi visata koguni 25 kaugviset ning tunnistati vastaste 98:58 paremust. Kunda meeskond pole sel aastal veel möödunud hooajaga võrreldavat minekut ja enesekindlust leidnud. Kui eelmisel aastal võideldi karikasarjas meistriliiga meeskondadega üsna võrdselt, siis sel hooajal on nii RLV Massive’i kui Simuna käest saadud suureskoorilised kaotused.

Päästekooli meeskond peaks täna õhtul kõigi eelduste kohaselt tabelisse saama oma viienda võidu, mis tähendaks seda, et kaks vooru enne testturniiri lõppu on koht meistriliigas kindlustatud.

N 09.11 19:15 RLV Massive – Rakvere Tööriistamarket
RLV Massive pole sel hooajal veel kaotusekibedust tunda saanud ning möödunud nädalal kindlustati esimese meeskonnana omale meistriliiga koht. Testturniiril on senistes kohtumistes visatud keskmiselt 107 punkti mängus, eelmisel nädalal suutis RSK Tarvas II meeskond neid hoida küll “vaid” 89 punkti peal, kuid võiduks sellest ei piisanud.

Nagu eelpool juba mainitud, Tööriistamarketil eelmises voorus väga kerge õhtu ei olnud ning hetkel ollakse B-alagupis ainuke meeskond, kel võiduarve avamata. See saldo jääb muutumatuks ka neljapäevase mängu järel, kuid viimases voorus peaks neil hea võimalus tekkima, sest siis minnakse vastamisi Simuna Ivaxi meeskonnaga.

L 11.11 17:00 Simuna SK – Ekonet Eesti
Simuna SK võib pidada kogu liiga vast kõige atraktiivsema mängupildiga meeskonnaks selles mõttes, et lõviosa punktidest tuleb kaugviske joone tagant. Kui möödunud nädalal visati SK KNT vastu 98 punkti, siis koguni 75 (!) neist tuli kolmepunkti visetest, mis on üsna harukordne nähtus. Simuna kaugviskelembust saab põhjendada väga lühikesekasvulise koosseisuga, kuid kõigil päevadel see relv ei tööta, mida näitas ka suur 108:69 allajäämine RLV Massive meeskonnale.

Ekonet Eesti pole sel hooajal väga pika pingiga hiilanud, hoolimata sellest ollakse aga väga heas hoos ja löögivõimelised. Viimati alistati koduseinte toel 91:81 Simuna Ivax ning karikasarja veerandfinaalis oldi kodus 83:80 üle just laupäevasest vastasest Simuna Spordiklubist. Tõsi, selle kohtumise tulemus läks küll ekslikult registreerimata mängija kasutamise tõttu tühistamisele ning Simuna pääses 20:0 võiduga poolfinaali, kuid andis siiski aimu Ekoneti meeskonna sisust.

Karikasarjas peetud kohtumine peaks Simuna SK ettevaatlikuks muutma, sest korra on vastase käest juba karistada saadud. Simuna meeskond on aga just kodusaalis eriti heas hoos olnud, saab näha, kuidas Ekoneti mängijad vastaste kaugvisete vastu võlurohu leiavad.

P 12.11 14:00 Simuna Ivax – RSK Tarvas II
B-alagrupi mängunädala lõpetavad Simuna Ivax ning RSK Tarvas II meeskond. Simuna Ivax on senistes mängudes kogunud 1 võidu ja 4 kaotust, RSK Tarvasel on kirjas 2 võitu kõrval kirjas 3 kaotust. Simuna mängijad pusisid möödunud nädalal kõvasti Ekonet Eestiga, kuid pidid teisel poolajal siiski alla vanduma.

RSK Tarvas II meeskonnal on täiesti reaalne võimalus püüda meistriliiga kohta. Et see võimalus teoks teha, tuleb sel nädalal Ivaxit kindlasti võita, sest järgmisel nädalal tuleb testturniiri viimases kohtumises rinda pista Simuna Spordiklubi meeskonnaga. RSK Tarvas II meeskonna peamised konkurendid meistriliigasse pääsemiseks on SK KNT ja Ekonet Eesti, kes kohtuvad viimases voorus omavahel.

Selle mängu kerge soosikustaatus on Tarvase järelkasvul, kuid Ivaxi võit SK KNT üle ning napp kaotus Ekonet Eestilt näitavad seda, et ühepoolset mängu Simunas kindlasti ei tule.

Vaata kindlasti ka B-alagrupi turniiritabelit SIIT.