A-alagrupp: nädala eelvaade (09.10-15.10)

Testturniiri A-alagrupis peetakse eeloleval kaks kohtumist ning mõlemas vastasseisus on oodata põnevat lahingut.

Kadrina Karud
Valitsev meister Kadrina Karud astub uuel hooajal esmakordselt väljakule (foto: Ain Liiva)

N 12.10 19:45 Kadrina Karud – RSK Tarvas I
Neljapäeval teeb oma käesoleva hooaja avalöögi möödunud hooaja meister Kadrina Karud, kes võtab koduväljakul vastu RSK Tarvas I meeskonna. Karude koosseis on kahe hooaja vahel märkimisväärselt muutunud – Pärnu Sadama koosseisu liikus Artur Konontšuk, Lauri Mets siirdus mängima Itaaliasse, Martin Murumägi esindab Ekonet Eestit, Sander Ramul ja Hans Keskülla on sõjaväes aega teenimas ning kuuluvad 1JVBr koosseisu. Võistkonna põhiraskust kannavad möödunud hooaja finaali kõige väärtuslikum mängija Raimond Tribuntsov, mullu Rakvere Tarvases pallinud Allan Ehte, Marten Must, Romet Lõns ja Tauri Meremaa, hooaja eel liitusid meeskonnaga ka mitmed potentsiaalikad noormängijad. Karudel on kindlasti sisu mängida meistriliiga medalitele, kuid möödunud aastaga samale tasemele ei küündita.

RSK Tarvase põhimeeskonnast oleme sel hooajal juba omajagu kirjutanud. Testturniiri esimeses voorus saadi mängleva kergusega (111:50) jagu Vinni Tammedest, kuid seal oli jõudude vahekord etteaimatav.

Põneva vastasseisu soosikuna läheb väljakule RSK Tarvas I meeskond, kuid Raivo Tribuntsovi hoolealused noolivad samuti võitu. Saab näha, kas Tarvas suudab oma pikema ja ühtlasema pingi maksvusele panna.

R 13.10 19:00 Sõmeru – SK Aaspere
Töönädala lõpetavad Sõmerul kohalik meeskond ning SK Aaspere. Sõmeru alustas testturniiri ülimagusa 84:81 võiduga Ilves Transpordi üle, suurepärases hoos oli 36 punkti visanud Andri Metsaru. Metsaru näol on tegemist mängumehega, kellega saab raskusi olema kõigil meeskondadel, lisaks on aga Sõmerul võtta mitmed teisedki mängijad, kes heal päeval võimelised 20-30 punktiseid etteasteid pakkuma.

Aaspere oli eelmises voorus SK Rakke vastu võidus kinni 37 minutit, kuid seejärel anti mäng käest. Hooaja algus on näidanud, et Aaspere meeskond on oluliselt löögivõimelisem kui eelmisel hooajal. Kõigi liidrite kohalolekul on tegemist väga ühtlase meeskonnaga, kus põhiraskust kannab 6-7 mängijat. Aaspere suurimateks nõrkusteks on kõikuv mängutase ning sisuliselt olematu ohtlikkus kaugviske joone tagant – kolmest seni peetud mängust kahes ei ole meeskond tabanud ühtki kaugviset.

Ühepoolset mängu siit kindlasti ei tule, kuid Sõmeru kaotust võiks siiski pigem üllatuseks pidada.

1JVBr -Vinni Tammed ja Ilves Transport-Tamsalu/JaKon Ehitus mängud on poolte kokkuleppel edasi lükatud, SK Rakke on selles voorus mänguvaba.