Andres Saukas

Sõmeru alistas karikamängus Simuna Spordiklubi!

Karikavõistlustel selguvad selle nädala lõpuks veerandfinalistid. 1/16 voorus leidis aset ka esimene suurem üllatus, kui seeria avakohtumises alistas esiliiga mullune neljas meeskond Sõmeru koduseinte toel 68:57 meistriliiga eelmise hooaja kuuenda koha võistkonna Simuna Spordiklubi.

Sõmeru haaras kohe alguses ohjad ning juhtis parimal hetkel koguni 20 punktiga ning võitis avapoolaja 39:23. Teisel poolajal õnnestus Simuna meeskonnal kaotusseisu veidike tagasi mängida, kuid korduskohtumisele minnakse siiski Sõmeru 11-punktilises eduseisus.

Sõmeru meeskonna 68st punktist koguni 59 jagunes kolme mängija vahel – Andres Saukas viskas 25, Argo Höövelson 21 ning Andri Metsaru 13. Simuna SK parimateks kerkisid Erkki Sillamaa 17 ja Karlis Karm 13 punktiga.

Edasi järgmisesse ringi pääseb parem meeskond kahe kohtumise kokkuvõttes. Veerandfinaalis on selle paari võitja vastaseks RSK Tarvas.