Škoda Kossuliiga veebruari parimad ja esiliiga veernadfinaalid!

Möödunud nädalavahetusel selgusid lõplikult esiliiga veerandfinaali paarid

Škoda Kossuliiga madalamas, esiliigas,  on selged 2023/2024. hooaja veerandfinaali paarid. Tabeli kõrgeima paigutuse sai Lüganuse, kuigi Lüganusel, Sõmerul ja RSK sPORTKUNDA-l oli kõigil põhiturniiri lõpus võrdselt punkte ning ka omavaheliste mängude võidud ja kaotused olid võrdsed (kõigil kaks võitu ja kaks kaotust). Selgus lõplik paremusjärjestus suurima omavaheliste mängude korvide vahe arvutamisel, mille tulemusel oli esikolmik põhiturniiri lõppedes järgnev. 1.Lüganuse +16, 2.Sõmeru+3 ja 3. RSK sPORTKUNDA -19. Põhiturniiril olid kohad neljanast seitsmendani järgnevad: 4. Haljala NGU, 5. meie Toidukaubad, 6.Kadrina Karud ja 7. Tapa Linna KK. Seega sai otsepääsu poolfinaali põhiturniiri võitja Lüganuse ning veeranfinaali paarid on järgmised:

põhiturniiri 4. asetus Haljala NGU vs põhiturniiri 5. asetus meie Toidukaubad;

põhiturniiri 2. asetus Sõmeru –põhiturniiri 7. asetus Tapa Linna KK;

põhiturniiri 3. asetus RSK sPORTKUNDA – põhiturniiri 6. asetus. Kadrina Karud.

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Poolfinaalpaarides kohtuvad veerandfinaalpaaride võitjad alljärgnevatel põhimõtetel. Lüganuse vs Haljala NGU – meie Toiduakubad mängu võitja. Sõmeru vs Tapa Linna KK võitja läheb kokku paari RSK sPORTKUNA vs Kadrina Karude võitjaga. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.

Esiliiga medalid mängitakse välja 03.mai 2024. Rakvere Spordihoones, kell 18:00 pronksimäng ja 20:00 esiliiga finaal.

Kossuliiga kõrgemal meistriliiga tasemel on juba teada esimene ja ainukese veerandfinaali mängu meeskond, kelleks on Rakvere Spordikool. Nemad ootava omale vastast kahe meeskonna seast, kelleks on Škoda Rakvere vs KK Hito, vastane saab selgeks kolmapäeva õhtul kui omavahel mängivad Iisakul Rakvere Spordikool vs KK Hito. Põhiturniiri võitja saab selgeks hiljemalt 30.03.2024 päeva lõpuks, kui Simunas lähevad vastamisi Simuna SK vs SKA/Päästekool. Meeldetuletuseks veel korvpallisõbrale, et põhiturniiri kolm paremat meeskonda pääsevad otse poolfinaali. Veerandfinaalis lähevad vastamisi 4. ja 5. koha meeskond. Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Poolfinaalides läheb põhiturniiri 1. meeskond vastamisi 4. ja 5. koha veerandfinaali võitjaga ning 2. meeskond 3. kolmanda koha meeskonnaga. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.Veerandfinaal peab olema peetud hiljemalt 07.04.2024 (k.a), seega on oodata tuliseid lahinguid peale viimase vooru põhiturniiri mänge!

Škoda Kossuliiga Rakvere Spordihallis toimuva meistriliiga medalimängude ajakava:

04.05.2024 kell 16.00 Škoda Kossuliiga meistriliiga pronksimäng

kell 18.00 Škoda Kossuliiga meistriliiga finaal

NB! Skoda Kossuliiga veebruarikuu parimateks on liiga poolt valitud esiliigas noor Kadrina Karude mängumees Marten Langinen ning meistriliigas Simuna SK mängumees Ander Talu!

Kõik saali omadele kaasa elama ning olgem terved ja püsige lainel!