SKA/Päästekool tõusis teist aastat järjest meistriliiga võitjaks!

Škoda Kossuliiga 2023/2024 meistriliiga meister on SKA/Päästekool, kes võitis finaalis Simuna SK tulemusega 94:89.

Mängu alguses said paremini minema Päästekooli mängijad, kes suutsid mängu viiendaks minutiks juhtida 11:5, kuid mida aeg edasi seda paremini leidsid end ka Simuna mängumehed. Veerandaja lõpus tegid Simuna mehed kaks spurti 11:0 ning 7:0 ja see tähendas neile edu enne teist veerandit 31:22. Teisel veerandajal jätkus Simuna meeste mänguvanker täistuuridel ja enne poolajale minekut oldi juba ees 17 punktiga ning seisuks nende poolt vaadates 54:37!

Teist poolaega alustas Päästekool oluliselt emotsionaalsemalt ja innukamalt. Kolmanda veerandi keskel tegid Päästekooli mängijad ise 11:0 spurdi ja tuldi mängu tagasi. Lisaks veel veerandaja lõpul kaks tabavat kolmest ja seisuks päästjate poolt vaadates 67:69. Neljandal veerandil käis mäng punkt punktis kuni mängu 38 minutini, kui Päästekool tegi 7:0 minispurdi ja juhtis juba 9-punktiga. Kuid siis võttis Simuna SK mänguvedur Ander Talu kaks kaugviske sooritust enda peale, mida Päästekool takistas vigadega. Mees tabas kuuest viskest viis ja saadi jällegi minut ene normaalaja lõppu kahe punkti kaugusele. Seejärel suutsid Simuna meeskonna mängijad takistada vastaseid vigadega aga aega jäi napiks ning lõppskoor ja võit Päästekoolile numbritega 94:89.

Vägeva etteaste pakkus pealtvaatajatele Ander Talu, kes viskas 34 punkti, noppis 3 lauapalli, jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu ning tema takistamisel tehti 7 viga. Võrdselt 12 punkti panustasid Simuna SK kontosse Magnar Martins ja Ainar Villers .

Päästekooli poolelt vastas aprillikuu ja kogu hooaja väärtuslikumaks ning mängu MVP-ks valitud Marcus Merimaa 19 punktiga. Üsna meeskondlikult skoori teinud mängijatest saab esile tuua veel Ivo Kitsing 18 ja Oliver Reinol 17 silmaga.

Mängu statistika on leitav siit FIBA Box Score SIM vs SKA 04 May

Pronksimängus suutsid põhiturniiri neljandana lõpetanud Škoda Rakvere mehed võita KK Hito tulemusega 91:79. Vaid seitsme mehega pronksimängule saabunud KK Hito mängijad suutsid võita esimese veerandi tulemusega 23:16. Poolajaks tegid Škoda Rakvere mängumehed omad järeldused ning vaheajale mindi nende juhtimisel 40:38. Kolmanda veerandi alguses tehti 9:0 spurt ja tagantjärgi saab öelda, et sellega oligi vastane murtud. Neljandal veerandil kärises vahe juba 18 punktiliseks ning lõppskoor kujunes Skoda Rakvere võiduks 91:79.

Statistikast leiame järgnevat KK Hito poolelt säras Veiko Simm, kes viskas 28 punkti, tema takistamisel tehti 13 viga ning ta võttis 14 lauapalli. Vanameistrid Margo Tali ja Jaanus Pärnpuu lisasid vastavalt 16 ja 17 punkti. Skoda Rakvere meeskonna vedurit vedas 33 punktiga (s.h 4 kolmest) Kristo Tammiksaar, lisaks võttis ta 9 lauapalli ning tema takistamisel tehti 10 viga. Gregor Rauman lisas 19 ja Marko Kuhi 14  silma.