SK KNT

SK KNT läheb hooajale vastu uue treeneri ja noorenenud koosseisuga

Intervjuudesarja järjekordses usutluses tutvustame teile viimasel kolme hooajal esiliigas terve komplekti medaleid võitnud SK KNT meeskonda.

Kunda meeskonnas on kahe hooaja vahel toimunud mitmeid muudatusi, neist olulisim on see, et treeneripingile asus pikki aastaid ka ise aktiivselt Lääne-Virumaa korvpalli meistrivõistlustel osalenud, kuid viimastel aastatel noortetreenerina tegutsenud Kaido Vahesalu.

Kaido, uuest hooajast oled Sina Kalev Sädeme asemel SK KNT meeskonna tüüri juures. Ava natuke tagamaid – millest selline muudatus?

No ma olen varasemalt ka maakonnas võistkonna juhendajana olnud ja seda maakonna meistriliigas mänginud RSK sPORTKUNDA võistkonnaga. Kalev tegi oma 5 aastat meestega ära ja kuna mängudeks on võistkonda üsna raske kokku saada, andsin juba eelmisel hooajal oma noori talle võistkonda mängima. Tema soov oligi mitte asja pooleli jätta ning uuris, kas ma saaksin asjaga jätkata. Nii ma siis nüüd proovin selle võistkonnaga tegeleda ja mängida.

Viimasel kolmel hooajal on Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga medalite jagamises oma sõna öelda olnud ka Kunda meeskonnal ning kapis on terve komplekt – kuld, hõbe ja viimati pronks. Võib vist meeskonna seniste tegemistega rahule jääda?

Jah, kui medal taskus, siis võib alati öelda, et ollakse rahul. Eks sprodihingega inimesed lepivad alati kullaga, aga tuleb osata leppida ka siis, kui sellest ilma jääd.

Kas uuel hooajal jätkate suures plaanis sama koosseisuga või on tulemas ka muudatusi?

Koosseis on tunduvalt noorem, kuna võtan meeste sekka ka oma noored mängima, et neile lisaks Eesti meistrivõistluste mängudele maakonna mängudega karastust tuua. Kindlasti jätkavad ka need, kellel huvi korvpalli edasi mängida.

Kumb teie meeskonnas domineerib – kas soov heade sõpradega palliplatsil mõnusalt aega veeta või sportlik printsiip ehk võit iga hinna eest?

Ütlen nii, et läbi spordi saad sõpru ja alles seejärel võidud. Tegelikult toob iga võit mängudesse ja mängijatesse vürtsi, aga seda peab tegema inimlikult ja heaspordimehelikult.

Kuidas Kunda tiimi mängijad ennast suvel vormis hoiavad ning millal algasid ühised treeningud uueks hooajaks?

Oma noorte poistega tegelesin terve suve ja usun, et töömehed jõuavad ka alates septembrist rohkem treeningutele, siis oskan öelda, mida pilt näitab. Kuna üle poole võistkonnast käib vahetustega tööl, on raske tervet võistkonda kokku saada.

Mida ootate Lääne-Virumaa Kossuliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Ootan alale head reklaami, mille näol ja toel saab elanikkond ka meediast teada, mis ja millal toimub. Muidugi peaksid ka võistkonnad ise sotsiaalmeedia vahendusel jagama. Eesmärk on hooaeg lõpuni mängida ja eks süües kasvab isu, hetkel ei oska veel midagi öelda. Kui varasemalt ise mängisin, siis sai ikka lähtutud sellest, et „tibusid loetakse kevadel“.

Kes mängivad kevadel Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga finaalis?

Finaalis mängivad kindlasti kõige tugevamad.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.