RSK Tarvas II alustas meistriliigat võiduga

Meistriliiga on saanud väga põneva ja ootamatu alguse – üheks tõestuseks on RSK Tarvas II meeskonna üllatuslik 95:86 võit valitseva meistri Kadrina Karude üle.

Kristo Tammiksaar
Kristo Tammiksaar ja RSK Tarvas II alustasid meistriliigat võidukalt (foto: Ain Liiva)

Kadrinas toimunud kohtumises haaras ohjad enda kätte kodumeeskond, kes avaveerandaja lõpuminutil korraks juba 28:19 ette pääses. Tarvase mängijad tabasid aga enne veerandaja lõppu kaks viset ning vähendasid kaotusseisu 28:24-le.

Teine veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses, kus juhtiv pool mitmel korral vahetus. Poolaja lõpus hakkas initsiatiiv vaikselt Rakvere mängijate kätte minema, kes poolajavileks 48:44 eduseisu välja võitlesid.

Ka kolmandal veerandajal kontrollis asjade käiku Tarvas, kes stabiilset eduseisu hoida suutis. Veerandaja lõpu eel kasvatati vahe hetkeks ka kahekohaliseks, viimasele perioodile mindi seisul 78:70.

Viimasel veerandajal aitasid Germo Veide 7 punkti Karud vastasele lähemale – viis minutit enne kohtumise lõppu näitas tabloo kodumeeskonna kaotusseisuks 84:86, kuid viigini kordagi ei jõutud. Vaido Rego hoolealused lõpetasid kohtumise 9:2 spurdiga ning kirjutasid tulemusega 95:86 tabelisse magusa esimese võidu.

Väga meeskondlikult tegutsenud võitjate koosseisus jõudis kahekohalise punktiskoorini koguni 6 mängijat – Martin Laandu ja Kristo Tammiksaar tõid 16, Jesper Remsel 15 ning Rainis Naur 14 punkti. Kadrina Karude parim oli 22 punktiga (sh vv 16/14) Allan Ehte. Värskelt meeskonnaga liitunud Uku Kams viskas 11 ning Martin Murumägi 6 punkti.

Mõlemad meeskonnad on neljast mängust kogunud 1 võidu ja 3 kaotust, sellega jagatakse koos Tamsalu/JaKon Ehitusega 7.-9. kohta.