Esimene karikafinalist on RLV Massive

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused on sel hooajal kulgenud ootamatut rada pidi. Nüüdseks on selgunud, et valitsev karikavõitja RLV Massive pääses poolfinaalist edasi ilma väljakule astumata, sest Kadrina Karude noortemeeskond otsustas ülisuure koormuse tõttu edasisest heitlusest loobuda.

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal 16.12.2016 Rakvere Rahu Hall

Karude karikasarja teekonnale sai saatuslikuks Eesti meeste korvpalli meistrivõistluste teise liiga sündmuste kulg ning edukas esinemine U18 vanuseklassi meistrivõistlustel. Et Kadrina noored suutsid Saku nime kandvas teises liigas nn surnud ringi tulemusel kolmandale kohale platseeruda, pääseti edasi vahegrupimängudele.

Noorteklassi mängud ja teise liiga heitlused on aga sedavõrd tiheda graafikuga, et puhkepäevi jäi noortele pallivõluritele kahe nädala jooksul vaid käputäis ning lisakoormus nii ajalises kui ka füüsilises plaanis poleks olnud mõeldav.

Valitsev karikavõitja on niisiis finaali pääsenud vaid ühe mänguga – mäletatavasti alistati veerandfinaali avamängus kindlalt Simuna SK ning korduskohtumisest vastased loobusid.

Teises poolfinaalis pidasid ülipõneva heitluse maha Virumaa PK ning Väike-Maarja Päästekool. Mäng kulges küll päästjate kontrolli all ning veel viimasel veerandajal juhiti enam kui kümne punktiga, kuid treener Vaido Rego noored hoolealused suutsid viimaseks mänguminutiks välja võidelda viigi. Viimane sõna jäi siiski kogenud Päästekooli mängijatele – 25 punkti visanud Livar Libliku kaks tabavat vabaviset tõid magusa 80:78 võidu Väike-Maarja meeskonnale.

Livar Liblik
Livar Liblik vedas karika poolfinaali avakohtumises Päästekooli võidule

Haljala esindusmeeskonna RLV Massive`i karikafinaali vastane selgitatakse teises mängus, mis toimub esmaspäeval, 5. detsembril kell 19.15 Väike-Maarja Spordihoones.

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikatabel_30.11
Tabeliseis 30. november 2016

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.